t

Tymon Tymański - koncert

2016-12-07 ( środa )
20:00
Winiarnia "Pod Czarnym Kotem", ul. Wolsztyńska 1 (wejście od ulicy Marcelińskiej)

TYMON TYMAŃSKI ONE MAN SHOW to solowy, koncertowy projekt Tymona Tymańskiego. Przed laty Tymański zapowiadał, że nagra trzy płyty z prześmiewczymi piosenkami, których tematyką są m.in. miłość, moralność, przemijanie, Bóg, Szatan.
W piosenkach tych można doszukać się dalekich wpływów liryki Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego tudzież Franka Zappy oraz Jello Biafry, ale w gruncie rzeczy jest to twórczość charakterystycznie "tymańska" (która doczekała się nawet kilku prac magisterskich).
Pierwszą z rzeczonych płyt był wydany w 1998 roku "P.O.L.O.V.I.R.U.S.", grupy KURY, drugą zaś soundtrack do kapitalnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. "Wesele" zespołu Tymon & The Transistors. W czerwcu b.r. ukazał się wreszcie długo wyczekiwany, przedostatni i aż podwójny album pociesznych Tranzystorów: ścieżka dźwiękowa do głośnego filmu "Polskie
gówno".
Mając świadomość, że publiczność będzie się domagała wykonania znanych i lubianych piosenek z kultowej płyty Kur oraz obu charyzmatycznych filmów, Tymon postanowił przygotować ok. 30 piosenek z trzech sowizdrzalskich płyt w formie songwritersko-didżejskiej. Na scenie Tymański śpiewa, stepuje oraz prowadzi fristajlowostandupową konferansjerkę, równocześnie posługując się
swymi trzema gibsonami i laptopem. W ramach bisów, których z reguły nie ma końca, artysta wykonuje również utwory ze swoich innych płyt.

Bilety od 38 zł.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
opr.sw akt.LT

Bilety dostępne w: