x

Shawn James - koncert

2019-06-05 ( środa )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

SHAWN JAMES nie pojawił się znikąd. Jego korzenie są dość oczywiste, a sam się od nich nie odcina. Dzieciństwo spędził w południowym Chicago, chłonąc muzykę soul i gospel. Te gatunki ukochał sobie najbardziej, a artyści tacy jak Howlin' Wolf, Robert Johnson czy Ottis Reading mieli niemały wpływ na jego muzyczną edukację. Z tych fascynacji Shawn ulepił własną, nietuzinkową mieszankę bluesa, folku i soulu, nie bojąc się łączyć zarówno tych mrocznych, jak i radośniejszych odcieni twórczości południa. Muzyka byłaby jednak niczym bez oryginalnego, mocnego głosu Shawna, który swoje umiejętności wokalne szlifował przez lata w chórach gospel.
Swoją pierwszą solową płytę wydał w 2012, a ostatnia, zatytułowana "On the Shoulders of Giants", trafiła do sklepów w czerwcu 2016. Od 2013 Shawn występuje również ze swoim zespołem The Shapeshifters. Jego muzyka dotarła jak dotąd do milionów odbiorców, a jego piosenki można było usłyszeć m.in. w programach telewizyjnych produkowanych przez CBS, NBC i HBO. Jego utwór "Through the Valley" pojawił się w trailerze zapowiadającym jedną z najbardziej oczekiwanych gier na Playstation 4 - The Last of Us Part 2 (ponad 3 miliony odtworzeń po zaledwie dwóch dniach!). W marcu Shawn wyda nową płytę "The Dark & The
Light", którą będzie promował na koncertach z nowym zespołem. Shawn na swoich solowych koncertach prezentuje prawdziwe amerykańskie "one man show"
- jeden człowiek i jego niesamowity głos w akompaniamencie gitary, bębna i tamburynu.
Wyobraźcie sobie ganek gdzieś na odludziu, banjo i butelkę dobrej whiskey - to jest właśnie kwintesencja muzyki Shawna Jamesa.

Bilety:

do dnia 28.05: 50 pln 
od dnia 29.05: 65 pln

Miejsca siedzące nienumerowane.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html