Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Wodne stwory i potwory - warsztaty przyrodnicze nad rzeką i jeziorem

2020-07-14 ( wtorek )
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Laboratorium Wyobraźni zaprasza na intrygującą wycieczkę wśród wodnych stworów i potworów!

Jakie zwierzęta żyją w wodzie? Na takie pytanie najczęściej usłyszycie odpowiedź: karp, makrela lub czasami - glony. Są to oczywiście odpowiedzi prawidłowe. Woda jednak, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, jest domem dla wielu niezwykłych organizmów, które mogą się wydawać rodem z innej planety.

W trakcie odbywających się na świeżym powietrzu warsztatów przyrodniczych poznacie różne zwierzęta i rośliny, które wykształciły najdziwniejsze przystosowania do życia w środowisku wodnym. Będziecie między innymi obserwować zwierzęta, które nie moczą nóg, a jednak chodzą po wodzie. Zobaczycie też takie, które przez większość swego życia wiszą do góry nogami uczepione sufitu niczym nietoperze, z tą różnicą że "sufitem" dla nich jest powierzchnia wody. Poznacie również rośliny wodne, ich przystosowania do życia w miejscu występowania oraz niezwykłe cechy budowy.

Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Informacja dla zmotoryzowanych: organizatorzy zapewniają bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 13:00.

Czas trwania: 2,5 godz.

Bilety dostępne wyłącznie online.

Zajęcia dedykowane dla osób od 7. roku życia. Udział opiekunów również jest biletowany.

WAŻNE! Warto zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl