Plakat wydarzenia

Kącik Literacki teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych

2020-07-31 ( piątek )
16:00
Ogród Łazarz przy Klubie Krąg, Poznań

Tym razem organizatorzy zapraszają do zapoznania się z twórczością literacką członków teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych i spędzenia z nimi czasu na wspólnej zabawie i refleksji. W programie wiersze, eseje, opowiadania i piosenki, które powstały do tekstów członków grupy.

"Baśń dobrze służy pójściu do świątyni dumania nad stawem z szuwarami i liliami. Tylko my nie mamy czasu i nie chcemy " fragment eseju Michała Bojarskiego, twórcy obdarzonego trisomią 21. pary chromosomów.

Zatem organizatorzy zapraszają do podróży ze słowem i wyobraźnią. Tym razem nie nad staw z szuwarami i liliami, ale do przestrzeni Łazarza i Jeżyc.

Przestrzeń Działań Otwartych to niezależny teatr dla osób z niepełnosprawnościami, sprawnych, artystów, amatorów i terapeutów. Oprócz działalności teatralnej członkowie angażują się w inne aktywności kulturalne oraz wydarzenia społeczne, które wspierają ich rozwój, pomagają osobom z niepełnosprawnościami w tym, by czuły się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Działają na rzecz zmiany świadomości o możliwościach artystycznych osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną. Członkowie PDO to również osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Harmonogram:

  • 31.07 godz. 16:00 Ogród Łazarz przy Klubie Krąg
  • 1.08 godz. 11:00 Skwer Eki
  • 12.08 godz. 16:00 Kolektyw Kąpielisko w Parku Kasprowicza
  • 13.08 godz. 16:00 Park Kasprowicza
  • 18.08 godz. 16:00 Jeżyckie Centrum Kultury

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeniesienia występu na inny dzień.

Kontakt: tel. 604 417 795

Wydarzenie dofinansowane przez Miasto Poznań.