Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Warsztaty farbiarskie prowadzone przez pracownię Psychotropical

2020-08-05 ( środa )
18:00-21:00
KontenerArt, ul. Ewangelicka, Poznań

Warsztaty farbiarskie prowadzone przez pracownię Psychotropical na których uczestnicy nauczą się różnych technik farbowania tkanin.

Jak przygotować się do warsztatów? Zabierz ze sobą materiał, żeby dać mu drugie życie. Przynieś ze sobą stare prześcieradło, płótno, koszulkę, bluzę lub jakikolwiek inny element z naturalnych włókien (bawełna, wiskoza, len itp) biały lub jednokolorowy. Na nim będziesz działać podczas zajęć. Ubierz się w rzeczy których nie szkoda pobrudzić :)

W trakcie zajęć uczestnicy zagłębią się w tajniki barwienia tkanin shibori. Podczas cyklu warsztatów farbiarskich będzie można zrecyclingować stare niekochane ubrania. Każdy z uczestników warsztatów, pod kierunkiem prowadzącej, nauczy się w praktyce barwienia znanego powszechnie pod nazwą 'tiedye'. Barwioną tkaninę można wykorzystać do wykonania zasłony, poszewki na poduszkę, narzuty na łóżko, można taki materiał nabić na krosno malarskie i powiesić na ścianie. Shibori jest ponad tysiącletnią tradycyjną japońską sztuką ręcznego wiązania i barwienia tkanin. Techniki shibori pozwalają uzyskać niepowtarzalne wzory, których powstanie wymaga precyzji, cierpliwości i wyobraźni. Zajęcia potrwają około 3 godzin.

Przykłady shibori można znaleźć tutaj.

  • Warsztaty dla wszystkich chętnych
  • Zapisy na adres: pt.psychotropical@gmail.com
  • Warsztaty odbywają się w godzinach 18-21
  • Wstęp jest darmowy. Ilość miejsc ograniczona
  • Daty: 8.07, 15.07, 5.08, 12.08

Wydarzenie w ramach projektu "Aktywator - przestrzeń dla kultury, kultura dla przestrzeni" #poznanwspiera

_
opr.LT

Baner