Na ceglastym tle stylizowana litera "p".

Sunrise Sunset (polska premiera)

2020-11-07 ( sobota )
19:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Sunrise Sunset bazuje na strzępkach materiałów archiwalnych, krążących wokół życia i twórczości amerykańskiego tancerza i choreografa Freda Herko. Członek Judson Dance Theater i bywalec Fabryki Andy'ego Warhola, zasłynął z tego, że zakończył swoje życie ekstrawaganckim skokiem przez okno mieszkania w Greenwich Village w Nowym Jorku. Sunrise Sunset na nowo spogląda na niepełne archiwum Herko i jawi się jako impresjonistyczny portret jego życia, twórczości, relacji i współpracy. Rysuje spekulatywny horyzont, na którym różne materiały archiwalne są ożywione, poszerzone i ponownie wyobrażone. Sunrise Sunset rozciąga się pomiędzy wschodem a zachodem słońca - ciągiem promieniującego blasku.

Sunrise Sunset:

  • Choreografia: Przemek Kamiński 
  • Performans: Martin Hansen, Przemek Kamiński 
  • Współpraca dramaturgiczna: Tom Engels
  • Scenografia: Christopher Füllemann 

Zrealizowano ze środków Berlińskiego Senate Department for Culture and Europe. Wsparcie: Tanzfabrik Berlin, TATWERK | Performative Forschung.
Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach grantu Nowe drogi teatru - cykl prezentacji działań performatywnych z pogranicza teatru, sztuk wizualnych i tańca (edycja 2020) #poznanwspiera.

Bilety w cenie 30/20zł (normalny/ulgowy).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: