Na grafice

1. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca "Granice natury - granice kultury".

2021-04-23 ( piątek ) – 2021-04-30 ( piątek )
Online

Program wypełniają spektakle i performensy online, rozmowy oraz krótko- i długometrażowe filmy choreograficzne, czerpiące inspirację z różnorodności form natury i kwestionujące istnienie nieprzesuwalnych granic między naturą i kulturą.  

Festiwal podzielony został na 4 cykle tematyczne - "Granice natury", "Granice tańca", "Granice teatru" i "Nowe horyzonty tańca".  

Jutro, 23 kwietnia, to niezwykle bogaty w wydarzenia dzień festiwalowy. Widzowie zobaczą serię krótkich metraży stworzonych przez międzynarodowe grono artystów posługujących się językiem filmu i językiem choreografii, ukazujące szerokie spektrum twórczych odwołań do natury. Zaprezentujemy też dwa filmy, które swoją premierę miały podczas Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty w 2020 roku w cyklu "Filmy o sztuce" - "Wir" ("Spin") w reżyserii Ginan Seidl oraz "CHOMIKi" ("HAMSTERs") belgijskiej autorki Martine Doyen.  

24 kwietnia organizatorzy zapraszają na rozmównicę pt. " (Współ)istnienie" (premiera na FB i YT Polskiego Teatru Tańca), poświęconą najnowszemu wydawnictwu Polskiego Teatru Tańca pt. "Historie naturalne". Swoimi wrażeniami z oglądu i lektury albumu podzielą się krytyczka sztuki, dr Dorota Łagodzka oraz krytyk literacki, prof. Przemysław Czapliński. W tym dniu rozpoczniemy też festiwalową emisję filmów tańca - będą to " Siedem zimowych dni" Companhia de Dança de Almada w choreografii Bruno Duarte oraz "Closed" w reżyserii Jo Strømgrena i Steina Rogera Bulla, w którym "zwykły poniedziałek staje się niezwykłym dniem pełnym intrygujących zdarzeń".  

Spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana" Polskiego Teatru Tańca w choreografii Artura Bieńkowskiego i reżyserii Katarzyny Raduszyńskiej jest epicką opowieścią o naszych dziejach, czytanych jako odwieczna historia wykluczania - począwszy od Wielkiego Wybuchu, aż po chwilę obecną, od atomu do sztucznej inteligencji. W wersji online w ramach festiwalu spektakl dostępny będzie od 25 kwietnia...

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz www.ptt-poznan.pl/pl