Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Baner z nazwą wydarzenia.

Wspólne podwórko, czyli piknik pod drzewem - sąsiedzkie spotkanie integracyjne

2022-08-06 ( sobota )
18:00
Fundacja Barak Kultury, Al. Marcinkowskiego 21, Poznań

Wspólne podwórko, czyli piknik pod drzewem
- sąsiedzkie spotkanie integracyjne przy Alejach Marcinkowskiego 21

Fundacja Barak Kultury zaprasza w sobotę, 6 sierpnia sąsiadów z pobliskich ulic: Święty Marcin, Piekary oraz Alei Marcinkowskiego i Placu Wolności na piknik podwórkowy przy swojej siedzibie.

W programie wydarzenia nie zabraknie koncertów, degustacji wyjątkowych potraw i produktów rzemieślniczych oraz konkursów. O dobrą zabawę zadbają organizacje i firmy z Pogorzeli zaprzyjaźnione z Barakiem Kultury.

Pogorzela, miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie gostyńskim słynie m.in. z wytworów serowych oraz zamiłowania do tradycji i kultury. Podczas pikniku wystąpią lokalni artyści (RhO , Jarry Band) z szantami i muzyką bluesową. Stowarzyszenie Łaciata Wieś przeprowadzi pokazy kulinarne, w których będzie smażyć ser - pogorzelski przysmak. Odbędą się również nietypowe zawody w dojeniu sztucznej krowy i konkurs dla serożerców.

Spotkamy się pod drzewem, które na co dzień przybliża nas do natury i tworzy wyjątkowy ekosystem dla ludzi i zwierząt. I poczujmy się, choć przez chwilę tak jak na wsi, z dala od zgiełku, hołdując przywiązaniu do tradycji i lokalności - mówi Przemek Prasnowski, prezes fundacji Barak Kultury.

W wydarzeniu wezmą udział reprezentanci władz miasta Pogorzela: burmistrz Piotr Curyk , miejska radna Maria Pazoła i dyrektor Domu Kultury Mariusz Ossowski.

Organizacje i firmy z gminy biorące udział w pikniku:
MGOK Pogorzela, Stowarzyszenie Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Łaciata Wieś, Kraina Obfitości, Zakład Mięsny Konarczak, lokalni wytwórcy pieczywa i przetworów.

Partnerzy:
Rada Osiedla Stare Miasto, Urząd Miasta Poznania

Załącznik