SPiNday w Laboratorium Wyobraźni: Smog i mikroplastik - plaga XXI wieku?

2019-11-10 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Laboratorium Wyobraźni już po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji SPiNday organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki. W jego ramach Laboratorium Wyobraźni przygotowało coś szczególnego. Smog i mikroplastik - to słowa, które ostatnio coraz częściej są na ustach ludzi, którzy z niepokojem patrzą na przyszłość naszej planety. Są nieodłączną częścią naszego życia - ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czym są? Jak powstają? Jak działają na nasz organizm? I jak możemy zmniejszyć ich ilość w środowisku?

Na te i wiele innych pytań organizatorzy udzielą odpowiedzi w trakcie warsztatów "Smog i mikroplastik - plaga XXI wieku?". Temat jest skierowany głównie do osób dorosłych, jednak jak zawsze, w wydarzeniu mogą uczestniczyć również dzieci! W trakcie, kiedy dorośli będą w praktyce poznawać źródła zanieczyszczeń środowiska, obserwować próbki zanieczyszczonych materiałów i poznawać metody ochrony przed szkodliwymi substancjami, by chronić przed nimi siebie i swoje pociechy, dzieci zostaną zaproszone do odkrywania tajników Wystawy Zielonej "Barwy, światło i ruch" oraz do kreatywnego eksplorowania zakamarków swojego mózgu w kąciku łamigłówek i zagadek "Zaplątany umysł".

Wstęp na warsztaty dedykowane dorosłym (powyżej 18. roku życia) jest bezpłatny.

Warsztaty dla dzieci (5+), które będą towarzyszyć dorosłym: bilety w cenie 18 zł za 2-godzinne zajęcia!

Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zapisy drogą mailową: zapisy@ppnt.poznan.pl.

W wiadomości należy podać liczbę osób dorosłych oraz liczbę dzieci, które będą Państwu towarzyszyć. W odpowiedzi na Państwa zgłoszenie zostanie wygenerowany link do płatności za bilety na warsztaty dla dzieci.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/ budynek B.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl