Mobilny punkt spisowy rusza w trasę

Tereny wokół jeziora Maltańskiego, park Cytadela czy park Wilsona to miejsca często wybierane przez poznaniaków na weekendowe spacery. Od 24 lipca w tych lokalizacjach będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym i wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Wszystko dzięki mobilnemu punktowi spisowemu. Pierwszy przystanek na jego trasie to kompleks sportowy Malta.

Niech żyją fyrtle!

Poznaniacy i turyści, którzy przyjdą do Starego Browaru, będą mogli zobaczyć Poznań w 42 odsłonach. Fotografie zaprezentowane na wystawie w atrium to część projektu "Fyrtle". Celem tej inicjatywy jest wzmacnianie tożsamości lokalnej i zachęcanie do odkrywania różnych zakątków miasta. 

Nowe, tańsze mieszkania na wynajem

Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni jednogłośnie przyjęli nowy program: "POZnań - i zamieszkaj". Dzięki niemu w mieście powstaną nowe mieszkania na wynajem. Lokale przeznaczone będą dla szerokiej grupy osób, którym trudniej uzyskać kredyt hipoteczny, ale nie mają szans na przydział mieszkania socjalnego.

Innowacyjne rozwiązania w PTBS

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest właścicielem ponad 3500 mieszkań zlokalizowanych na 15 osiedlach na terenie całego miasta. Spółka nie tylko buduje nowe obiekty w duchu smart city, ale sukcesywnie modernizuje istniejące, wykorzystując przy tym innowacyjne rozwiązania i technologie.