mObywatel Poznania może więcej!

Mieszkańcy Poznania jako jedni z pierwszych korzystają z Platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie opłacić podatek od nieruchomości i opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pomocą popularnego BLIKa.

mężczyzna w białej koszuli korzysta z telefonu komórkowego - grafika artykułu
żródło: Internet

ePłatności w przeglądarce i telefonie

ePłatności to bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Najbardziej skorzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Nie muszą już pamiętać i sprawdzać terminów płatności - aplikacja ich wyręczy! Na swój telefon otrzymają powiadomienie o oczekującej płatności. Wystarczy kilka kliknięć by ją zrealizować.

Platforma dziś i jutro

Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności - operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. Podczas pilotażu to właśnie tą metodą regulowane są zobowiązania w zakresie podatku od nieruchomości i opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W dalszym etapie projektu dodane zostaną kolejne metody płatności. Rozszerzony zostanie również katalog opłat i podatków, pojawią się nowe funkcjonalności - wszystko dla Obywatela.

mObywatel: do usług!

Dzięki ePłatnościom aplikacja mObywatel nie jest już tylko portfelem elektronicznych dokumentów, ale stała się aplikacją transakcyjną, podobnie jak te bankowe. Dokumenty w telefonie są uznawane na równi z tradycyjnymi. W mObywatelu pojawia się coraz więcej usług, które umożliwiają użytkownikom składanie różnych wniosków.

Załączniki