Stoiska sprzedażowe na Targu Śródeckim 2024

Zaułek Rzemiosła ma zaszczyt być jednym z partnerów tegorocznej edycji Targu Śródeckiego! Rzemieślnicy z zaułkowych pracowni, reprezentujący różne branże, przeprowadzą dla mieszkańców warsztaty i pokazy pracy rzemieślniczej. W programie pojawią się między innymi pokazy garncarstwa, ceramiki i metaloplastyki oraz warsztaty introligatorskie, cukiernicze i rękodzielnicze. Zainteresowani będą mieli też możliwość odwiedzenia stoisk sprzedażowych i zakupu produktów wytworzonych w lokalnych, poznańskich warsztatach.

stoiska sprzedażowe Targ Śródecki 2024 - grafika artykułu
Stoiska sprzedażowe

Na Targu Śródeckim nie zabraknie okazji do zakupu rzemieślniczych produktów stworzonych przez rzemieślników z Zaułka Rzemiosła. Stoiska znajdziecie na plecu przed śródeckim muralem w dniach 29-30.06 w godz. 11:00-17:00. Zapraszamy do odwiedzenia stoisk zaułkowych pracowni:

Retro&Folk - pracownia zajmuje się szeroko pojętą sztuką użytkową, a w jej ofercie znajdziecie m. in.: autorską rzemieślniczą biżuterię szlachetną, biżuterię z kamieni i sztuczną oraz wiele oryginalnych rzeczy idealnych na prezent lub do domu.

OYCA - pracownia form artystycznych, w której od ponad 30. lat powstaje przede wszystkim autorska biżuteria, ale także małe formy rzeźbiarskie, statuetki i personalizowane prace.

Greenowacja - pracownia specjalizuje się w tworzeniu zielonych obrazów i ozdób z chrobotkiem reniferowym, potocznie zwanym mchem.

Cukiernia Weber - rodzinna pracownia cukiernicza. Oferuje tradycyjne słodkości, takie jak rogale świętomarcińskie, ale również tworzone na zamówienie personalizowane wypieki.

Cuda Dzbanki - pracownia ceramiczna, na co dzień zajmuje się tworzeniem własnej ceramiki, takiej jak talerze, kubki, miski, ale często też oryginalnych form jak pingwiny, jeże i emocjonalne pierogi.

KOBE - niewielka poznańska pracownia ceramiczna specjalizująca się w wyrobie ergonomicznie zaprojektowanych naczyń użytkowych, ręcznie malowanych w fantazyjne wzory i kolory, oraz w wyrobie ceramicznej biżuterii.

Hilo - w tej jeżyckiej pracowni powstają torby na zakupy, torebki i plecaki. Są to wyjątkowe produkty, stworzone z filcu i zdobione ręcznym haftem.

Organizatorzy i Partnerzy tegorocznej edycji Targu Śródeckiego: Miasto Poznań, Poznańskie Centrum Dziedzictwa, Brama Poznania, Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA,  Restauracja Hyćka, Zaułek Rzemiosła, Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic "Śródeja"