"Sprzątanie Świata - Polska 2019"

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Pozania serdecznie zaprasza do udziału w 26. edycji akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata - Polska 2019", która odbędzie się pod hasłem:

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski! Tegoroczna akcja odbędzie się w dniach 20 - 21 - 22 września 2019 r.

worki z odpadami - grafika artykułu
Sprzątanie świata

Do tegorocznej akcji Sprzątania Świata zgłosiła się rekordowa liczba grup wolontariuszy! Wpłynęło do nas pod 120 zgłoszeń! Naszymi Wolontariuszami są uczniowie ponad 50 poznańskich szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych,  6 szkół specjalnych, 15 szkół ponadpodstawowych, ośrodków wychowawczych oraz członkowie kilku stowarzyszeń (Mieszkańcy "Abisynia", MONAR, Porozumienie dla Twierdzy Poznań, Wildecka Inicjatywa Lokalna) . Na liście mamy również osoby prywatne i inicjatywy sąsiedzkie, chcące włączyć się do akcji oraz pracowników poznańskich firm: ZM GOAP, Sweco Consulting, sklep Jack Wolfskin, Duży Ben, Raben, Empik, Moja Stomatologia, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz zorganizowaną grupę pracowników Urzędu Miasta Poznania wraz z rodzinami. Dziękujemy członkom Rad Osiedli:

Jak co roku, akcja logistycznie obsługiwana jest przez firmy wywozowe: ALKOM, ORDO, Remondis Sanitech, ROMI, SUEZ, SAN-EKO, EKO-TOM, KOMTRAW, VIKOM, Zakład Sprzątania Placów i Ulic. Dziękujemy za Państwa wkład w Sprzątanie Świata!

Drodzy Mieszkańcy, jeśli jeszcze nie zgłosiliście się do akcji Sprzątanie Świata 2019 r. zachęcamy do wzięcia udziału w sprzątaniu na Waszym osiedlu, dołączcie do Radnych osiedlowych i innych mieszkańców. Zachęcamy do kontaktu z poszczególnymi Radami Osiedli lub śledzenia wydarzeń na ich profilach Facebook.
Innym rozwiązaniem jest też dołączenie do akcji w ramach Sprzątania Świata, na które Wydział Gospodarki Komunalnej przekazał worki i rękawice:
https://www.facebook.com/events/905492826503158/
https://www.facebook.com/events/662667150922850/

Więcej informacji na portalu "Czyste miasto"

sieci społecznościowe