VII Sprzątanie brzegów Warty, w Poznaniu, w ramach Światowego Dnia Ziemi

Już po raz VII z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Fundacja Ratuj Ryby serdecznie zaprasza do udziału w największej w Europie, akcji oczyszczania środowiska wodnego z pozostawionych przez ludzi szkodliwych dla naszego zdrowia odpadów pt: "VII Sprzątanie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021" , która odbędzie się w dniu 24.04.2021r.

Sprzątanie brzegów Warty - grafika artykułu
Sprzątanie brzegów Warty

Fundacja Ratuj Ryby oficjalnie otwiera listę zgłoszeń pozytywnie i ekologicznie myślących ludzi, instytucji, organizacji oraz sponsorów, którzy zechcieliby pomóc w organizacji oraz potrzebach skierowanych dla uczestników!

Ze względu na ogrom pracy koordynacyjnej fundacja bardzo prosi o wczesne zgłoszenia uczestnictwa oraz wsparcia.

Wszyscy liczą, że nie zabraknie wspaniałych i świadomych, chcących powtórzyć wyczyn z 2020 roku, w którym ponad 1000 osób z  80 SZTABÓW posprzątało wspólnie brzegi na całym odcinku rzeki w 80% aglomeracji miejskich, na 800 km, utylizując w sumie ponad 50 ton śmieci !

W imieniu władz Fundacji bardzo prosimy o potwierdzanie, zgłaszanie oraz wspólne promowanie ekologii przy okazji tej akcji. To bardzo duża pomoc dla ograniczonych zasobów ludzkich oraz środków fundacji, za którą z góry dziękuję.

Do akcji chętnie przyłączają się Miasta, Gminy, Koła PZW, szkoły, harcerze, organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty gospodarcze, organizacje turystyczne, wędkarze oraz indywidualni ochotnicy świadomi potrzeby działania dla środowiska oraz naszego zdrowia.

Dzięki wsparciu wszystkich uczestników w 2020 roku informacja o akcji trafiła do ponad 1 mln odbiorców mediów społecznościowych i publicznych. 

Poza społeczną odpowiedzialnością samą w sobie, akcja jest idealnym sposobem na przedstawienie swojego ekologicznego zaangażowania wraz z podniesieniem świadomości o istotnych dla naszego zdrowia konsekwencjach, ponieważ informacje o niej docierają do ponad 1 mln odbiorców w Polsce.

Akcja to również bardzo dobry sposób na zaprezentowanie swoich działań ekologicznych, do których serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie na Facebook:
https://www.facebook.com/events/736390770249170?active_tab=about

M.N.

sieci społecznościowe