Do 31 marca 2025 r. można zgłaszać kandydatki i kandydatów do Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, a także składać wnioski o stypendium dla młodych twórczyń i twórców poznańskiego środowiska artystycznego.
Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałą z dnia 5 listopada 2024 r. Poznański Program dla Kultury na lata 2024-2028.
Trwa nabór w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych na realizację projektów kulturalnych w 2025 r. Kto może ubiegać się o dotację? W jaki sposób składa się ofertę? Gdzie i w jaki sposób zostaną ogłoszone wyniki? Odpwiedzi na te i inne pytania podajemy poniżej - FAQ OKO'25.
18 listopada 2024 roku ruszył nabór w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych na realizację projektów w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Do rozdysponowania na 2025 rok przewidziane jest 6,5 miliona złotych.
W ramach tegorocznej edycji Programu Stypendiów Twórczych Miasta Poznania dedykowanego przedstawicielom i przedstawicielkom poznańskiego środowiska kulturalnego, zajmującym się twórczością artystyczną, badawczą lub aktywistyczną w polu sztuki, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami, wsparcie na łączną kwotę 300 000 złotych otrzyma 38 osób. Celem programu jest wsparcie indywidualnego rozwoju poznańskich twórczyń i twórców.
W roku 2024 Kapituła Nagrody Artystycznej Miasta Poznania pod przewodnictwem prof. Waldemara Kuligowskiego zadecydowała o wyborze 10 laureatów i laureatek stypendiów dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego z obszaru sztuk wizualnych, muzyki, literatury oraz animacji kulturalnej.
Do 31 marca 2024 r. można zgłaszać kandydatów i kandydatki do Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, a także składać wnioski o stypendium dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego.
ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE PROGRAMU
Od momentu wybuchu pandemii Miasto Poznań zauważa i promuje działania podmiotów kulturalnych realizowanych online, dzięki którym mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie tracą kontaktu z kulturą i jej twórcami. W odróżnieniu od wielu innych miast cały czas zakłada możliwość zachowania w kalendarzu kulturalnym Poznania wielu istotnych wydarzeń. Przeciągająca się niepewność co do dalszego wpływu epidemii na życie społeczne skłoniło miasto do wprowadzenia nowych narzędzi interwencji.
Galeria Miejska Arsenał we współpracy z Miastem Poznań przygotowało program zakupu dzieł sztuki twórców związanych z poznańskim środowiskiem artystycznym, będących w przyszłości integralnym elementem budowanej od kilku lat kolekcji sztuki współczesnej.