Pracowite wakacje w kulturze

Wakacje były w tym roku wyjątkowo obfite nie tylko w wydarzenia artystyczne, ale i w konkursy na wsparcie poznańskich twórców i animatorów kultury. Znamy już beneficjentów 38 dotacji dla NGO, nowego gospodarza Domu Tramwajarza oraz nazwiska 100 stypendystów tegorocznego programu "Poznań Wspiera".   

Poznański program stypendialny w 2021 r. - WYNIKI

Miasto Poznań rozstrzygnęło II edycję Programu stypendialnego dla poznańskich twórców i twórczyń, pracowniczek i pracowników sektora kultury, animatorów, edukatorek oraz osób zajmujących się działalnością badawczą lub aktywistyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

Poznański program stypendialny - II edycja (2021 r.)

Miasto Poznań przygotowało II edycję Programu stypendialnego dla poznańskich twórców i twórczyń, pracowniczek i pracowników sektora kutury, animatorów, edukatorek oraz osób zajmujących się działalnością badawczą lub aktywistyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami.

Poznań nadal wspiera ludzi kultury

W ramach przyjętego w czwartek budżetu Miasta Poznania na rok 2021 podjęto między innymi decyzję o kontynuacji pakietu działań na rzecz dla środowiska kultury "Poznań Wspiera 2021".

Konkurs Ciąg dalszy nastąpi...cz.2 - WYNIKI!!!

7 poznańskich Instytucji Kultury (Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) rozstrzygnęło konkurs dla artystów i artystek, animatorów i animatorek, edukatorów i edukatorek, a także pracowników i pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Konkurs Ciąg dalszy nastąpi...cz.2

7 poznańskich Instytucji Kultury (Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) ogłasza konkurs dla artystów/artystek, animatorów/animatorek, edukatorów/edukatorek, a także pracowników/pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Jak tworzyć kulturę w sieci? Cykl edukacyjny.

Wydział Kultury UM w Poznaniu zrealizował we współpracy z Pawilon (Galeria Miejska Arsenał) projekt edukacyjny rozwijający kompetencje z zakresu projektowania, produkcji oraz komunikowania wydarzeń realizowanych offline, jak i tych przeniesionych do Internetu. Projekt "Jak tworzyć kulturę w sieci? Cykl edukacyjny" obejmował webinaria, indywidualne konsultacje, wydawnictwo oraz video case studies omawiające najciekawsze przykłady wydarzeń, które z formuły tradycyjnej ("offline") przeniosły się do sieci. Operatorami projektu byli: Pawilon (Galeria Miejska Arsenał) oraz fundacja Fast Forward (producent Spring Break Showcase Festival & Conference).

#POZNANWSPIERA - pakiet antykryzysowy dla kultury

Od momentu wybuchu pandemii Miasto Poznań zauważa i promuje działania podmiotów kulturalnych realizowanych online, dzięki którym mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie tracą kontaktu z kulturą i jej twórcami. W odróżnieniu od wielu innych miast cały czas zakłada możliwość zachowania w kalendarzu kulturalnym Poznania wielu istotnych wydarzeń. Przeciągająca się niepewność co do dalszego wpływu epidemii na życie społeczne skłoniło miasto do wprowadzenia nowych narzędzi interwencji.

Wspieramy Artystów! Budujemy kolekcję!

Galeria Miejska Arsenał we współpracy z Miastem Poznań przygotowało program zakupu dzieł sztuki twórców związanych z poznańskim środowiskiem artystycznym, będących w przyszłości integralnym elementem budowanej od kilku lat kolekcji sztuki współczesnej.

Poznański program stypendialny

Miasto Poznań przygotowało nowy program stypendialny dla poznańskich artystów i osób upowszechniających kulturę. To już kolejne działania w ramach pakietu #Poznańwspiera, którego celem jest pomoc środowisku kultury w dobie pandemii koronawirusa. 

Nagroda artystyczna i stypendia dla młodych twórców

W roku 2020 Kapituła Nagrody Artystycznej Miasta Poznania pod przewodnictwem prof. Waldemara Kuligowskiego zadecydowała o wyborze Maliny Prześlugi - Delimata do tytułu tegorocznej laureatki Nagrody, przyznając jednocześnie 9 stypendiów dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego z obszaru sztuk wizualnych, muzyki, teatru, architektury oraz animacji kulturalnej.

Konkurs Kultura na wynos

Miasto Poznań chcąc podziękować ludziom kultury za twórczą mobilizację w czasie pandemii przeznaczyło 50 000 złotych dla autorów najciekawszych inicjatyw kulturalnych w trzech kategoriach (wydarzenia, edukacja, wydawnictwa) w ramach ogłoszonego w maju  br. konkursu Kultura na wynos.

Konkurs Ciąg dalszy nastąpi...

W maju 2020 r. pięć poznańskich Instytucji Kultury ogłosiło konkurs dla artystów, animatorów i edukatorów, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Badania KULTURA PRZYSZŁOŚCI

W związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19 generującą liczne ograniczenia i zakazy w obszarze funkcjonowania kultury, Miasto Poznań zdecydowało się na realizację badania poznańskiego sektora kultury, które zleciło Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK. Zebrane w ten sposób informacje mają stanowić wsparcie informacyjne w przygotowaniu konkretnych rozwiązań i programów pomocowych jako odpowiedzi na trudności związane z konsekwencjami pandemii.