
W ramach przyjętego w czwartek budżetu Miasta Poznania na rok 2021 podjęto między innymi decyzję o kontynuacji pakietu działań na rzecz dla środowiska kultury "Poznań Wspiera 2021".
W ramach przyjętego w czwartek budżetu Miasta Poznania na rok 2021 podjęto między innymi decyzję o kontynuacji pakietu działań na rzecz dla środowiska kultury "Poznań Wspiera 2021".
7 poznańskich Instytucji Kultury (Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) rozstrzygnęło konkurs dla artystów i artystek, animatorów i animatorek, edukatorów i edukatorek, a także pracowników i pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
7 poznańskich Instytucji Kultury (Centrum Kultury Zamek, Estrada Poznańska, Teatr Muzyczny, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Wydawnictwo Miejskie Posnania) ogłasza konkurs dla artystów/artystek, animatorów/animatorek, edukatorów/edukatorek, a także pracowników/pracowniczek obsługi technicznej i medialnej, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
Wydział Kultury UM w Poznaniu zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym rozwijającym kompetencje z zakresu projektowania, produkcji oraz komunikowania wydarzeń realizowanych offline, jak i tych przeniesionych do Internetu. Projekt "Jak tworzyć kulturę w sieci? Cykl edukacyjny" obejmuje webinaria, indywidualne konsultacje, wydawnictwo oraz video case studies omawiające najciekawsze przykłady wydarzeń, które z formuły tradycyjnej ("offline") przeniosły się do sieci. Operatorami projektu są: Pawilon (Galeria Miejska Arsenał) oraz fundacja Fast Forward (producent Spring Break Showcase Festival & Conference).
Wydział Kultury we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych CK Zamek, realizatorem projektu, zaprasza organizacje pozarządowe z obszaru kultury na cykl warsztatów "ABC edukacji kulturowej".
Od momentu wybuchu pandemii Miasto Poznań zauważa i promuje działania podmiotów kulturalnych realizowanych online, dzięki którym mieszkanki i mieszkańcy Poznania nie tracą kontaktu z kulturą i jej twórcami. W odróżnieniu od wielu innych miast cały czas zakłada możliwość zachowania w kalendarzu kulturalnym Poznania wielu istotnych wydarzeń. Przeciągająca się niepewność co do dalszego wpływu epidemii na życie społeczne skłoniło miasto do wprowadzenia nowych narzędzi interwencji.
Galeria Miejska Arsenał we współpracy z Miastem Poznań przygotowało program zakupu dzieł sztuki twórców związanych z poznańskim środowiskiem artystycznym, będących w przyszłości integralnym elementem budowanej od kilku lat kolekcji sztuki współczesnej.
Miasto Poznań przygotowało nowy program stypendialny dla poznańskich artystów i osób upowszechniających kulturę. To już kolejne działania w ramach pakietu #Poznańwspiera, którego celem jest pomoc środowisku kultury w dobie pandemii koronawirusa.
W roku 2020 Kapituła Nagrody Artystycznej Miasta Poznania pod przewodnictwem prof. Waldemara Kuligowskiego zadecydowała o wyborze Maliny Prześlugi - Delimata do tytułu tegorocznej laureatki Nagrody, przyznając jednocześnie 9 stypendiów dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego z obszaru sztuk wizualnych, muzyki, teatru, architektury oraz animacji kulturalnej.
Miasto Poznań chcąc podziękować ludziom kultury za twórczą mobilizację w czasie pandemii przeznaczyło 50 000 złotych dla autorów najciekawszych inicjatyw kulturalnych w trzech kategoriach (wydarzenia, edukacja, wydawnictwa) w ramach ogłoszonego w maju br. konkursu Kultura na wynos.
W maju 2020 r. pięć poznańskich Instytucji Kultury ogłosiło konkurs dla artystów, animatorów i edukatorów, którzy z powodu pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
W związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią COVID-19 generującą liczne ograniczenia i zakazy w obszarze funkcjonowania kultury, Miasto Poznań zdecydowało się na realizację badania poznańskiego sektora kultury, które zleciło Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury ZAMEK. Zebrane w ten sposób informacje mają stanowić wsparcie informacyjne w przygotowaniu konkretnych rozwiązań i programów pomocowych jako odpowiedzi na trudności związane z konsekwencjami pandemii.