Wydarzenia na planie Pokaż na planie
zestaw kolorowych notesów

Warsztaty introligatorskie - poziom podstawowy

2018-02-10 ( sobota )
10:00-19:00
Pracownia Gruv Art, ul. Prusa 6/3, Poznań

Podczas warsztatów nauczysz się własnoręcznie robić notes w twardej, płóciennej oprawie. Będziesz zszywać strony, składać okładkę, robić proste kapitałki i zakładki - a wszystko to przy użyciu tradycyjnych technik, materiałów i narzędzi introligatorskich. Wiemy, że być może nigdy tego jeszcze nie robiłeś, dlatego wytłumaczymy Ci wszystko krok po kroku.

Czy trzeba przywieźć swoje materiały? Nie, zapewniamy wszystko, co jest potrzebne. Jeśli jednak masz jakiś papier, który wyjątkowo Ci się podoba i chciałbyś, aby to z niego były wykonane strony Twojego notesu - przywieź go ze sobą. Warto, żeby było to 50 arkuszy A4; jeśli będzie ich mniej, to notes będzie zbyt cienki. Papier nie może być za gruby - maksymalna gramatura to 120-130 g/m².

Czy trzeba mieć doświadczenie lub talent? Nie. Na warsztatach uczymy się podstawowych technik, które potrafi wykonać każdy. Zajęcia mają na celu pokazanie, jak zbudowana jest książka i jak wygląda praca rzemieślnika, który ją tworzy. W czasie warsztatów dowiesz się też wielu innych rzeczy - na przykład tego, dlaczego dziś nie ma już tylu introligatorów.

Co da mi udział w warsztatach? Będziesz umiał/a zrobić notes, który może być dla Ciebie dziennikiem, notatnikiem lub pamiętnikiem. Oprócz tych umiejętności będziesz miał/a satysfakcję, że potrafisz zrobić coś wyjątkowego.

Pracownia GRUV ART, ul. B. Prusa 6/3 w Poznaniu. Koszt poszczególnego warsztatu: 200 zł. Zapisy i szczegółowe informacje: warsztaty@gruv-art.com.pl tel. 61 847 11 15.

Zobacz www.facebook.com/events/917722171711817/