Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie z Tomaszem Piątkiem

2018-11-28 ( środa )
18:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Tomasz Piątek

Po wielkim sukcesie pierwszej książki dotyczącej Antoniego Macierewicza, Tomasz Piątek kontynuuje swoje śledztwo. Szuka odpowiedzi na pytanie - jak to się stało? To co odkrywa zaskoczy nawet tych, którzy przeczytali książkę "Macierewicz i jego tajemnice". Powiązania byłego już ministra obrony z Kremlem i komunistami nie powstały ot, tak. Nie są wynikiem jakiegoś przelotnego, półprzypadkowego uwikłania. Nie chodzi tu o doraźny, taktyczny sojusz między wrogami. Znacznie bardziej wygląda to na głęboką zależność, trwającą od niemal pół wieku. I zależność ta jest w dużej mierze - udokumentowana. Nie możemy zrozumieć dzisiejszej  działalności Macierewicza, jej istoty i przyczyn, jeśli nie zaczniemy od początku. Żeby pojąć to, co dzieje się dzisiaj, musimy sięgnąć w przeszłość. To zrobił Tomasz Piątek, swoje ustalenia przedstawia w nowej książce "Macierewicz. Jak to się stało" (Wydawnictwo Arbitror).

Wstęp wolny.

_

Kolejne spotkania:

  • Ina Rybarczyk

29 listopada, godz. 18:00

W swojej drugiej książce "Łowcy smaków. Cztery pory roku. Kuchnia roślinna bez glutenu i rafinowanego cukru" (Dom Wydawniczy Rebis ) autorka znanego bloga kulinarnego True Taste Hunters zaprasza swoich wielbicieli, a także tych, którzy jeszcze jej nie znają, ale też lubią gotować i zdrowo się odżywiać, w następną podróż kulinarną. Tym razem skupia się na porach roku i proponuje wyśmienite dania przyrządzane z sezonowych owoców i warzyw. Słodkie truskawki, kwaskowaty rabarbar, soczyste sierpniowe pomidory czy jesienna dynia są bohaterami niezwykłych, prostych w przygotowaniu roślinnych dań, którymi możesz rozpieszczać siebie i swoją rodzinę przez cały rok. Książka zawiera ponad 120 przepisów na potrawy roślinne bez glutenu i rafinowanego cukru oraz podstawowe wiadomości dotyczące gotowania, tak aby mogli z niej korzystać także ci czytelnicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. Zapraszamy na spotkanie!

  • Natalia Sońska

30 listopada, godz. 18:00

Po bestsellerach "Garść pierników, szczypta miłości" i "Obudź się, Kopciuszku" Natalia Sońska po raz kolejny czaruje urzekającym, zimowym klimatem. Książka "Uwierz w miłość, Calineczko" (Wydawnictwo czwarta Strona) Nie ma nic wspanialszego niż dwie bratnie dusze, które spotykają się po latach. Chciałoby się wykrzyknąć, że miłość zawsze znajdzie właściwą drogę. Jednak rzeczywistość może nas zaskoczyć, a pozory potrafią mylić... Los pisze dla Mai swój własny scenariusz. Nadopiekuńcza ciotka usiłuje po swojemu ułożyć życie dziewczyny, lecz nie tylko ona...

_

opr.LT

Baner