Wydarzenia na planie Pokaż na planie
warsztaty tkackie

Rzemiosło! - warsztaty tkackie dla dorosłych z Tartarugą

2019-01-26 ( sobota )
13:00-16:00
Galeria Miejska Arsenał, ul. Stary Rynek 6, Poznań

Galeria Miejska Arsenał zaprasza osoby dorosłe i starszą młodzież na bezpłatne warsztaty tkackie z warszawskim studiem Tartarugą. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl lub 61 852 9501.

Wstęp wolny

Prowadzenie: Wiktoria Podolec i Jadzia Lenart.

Podczas trzech godzin trwania kursu uczestnicy będą pracować na prostej ramce tkackiej, nauczą się, jak robić paski, skosy i "chmurki" z puszystej czesanki. Omówiony zostanie temat wpływu napięcia osnowy i wątku na wygląd tkaniny. Będzie można spróbować różnych technik i splotów, pilnować równego brzegu. Prowadzące pokażą najbardziej estetyczny sposób wykańczania tkaniny dekoracyjnej. Z warsztatów każdy wyjdzie z nową pasją i własnoręcznie zrobioną tkaniną dekoracyjną gotową do powieszenia na ścianie!

Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Panie tworzą współczesne kilimy i makatki, bo według nich tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektują w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używają, zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbują nieszkodliwymi barwnikami i starają się ograniczać odpady poprodukcyjne. Tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.