Wydarzenia na planie Pokaż na planie
ceramiczna książeczka

Ceramika dla Mamy, Babci...i dla smyka!

2019-03-10 ( niedziela )
13:00-14:00
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Z okazji Dnia Kobiet Concordia zaprasza Mamy, Babcie, Ciocie oraz dzieci do wspólnego twórczego działania! Będzie to czas na wspólną lekturę, która zainspiruje uczestników do lepienia w glinie. To także chwila relaksu i odpoczynku od codzienności w przyjaznej atmosferze. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Postaci i przygody na bazie książki pt."Tam, gdzie żyją dzikie stwory" M.Sendaka będą inspiracją dla uczestników warsztatu do wyrażenia swoich wyobrażeń i emocji podczas wspólnego lepienia. Zasłyszana historia przybierze realne wymiary za pośrednictwem plastycznego dzieła. Kto wie, może w Tobie lub w Twoim dziecku drzemie wytrawny rzeźbiarz? Praca z gliną to nie tylko zabawa, ale także forma relaksu i pozbycia się napięć dla dzieci i dorosłych. To działanie rozwija zdolności artystyczne, uczy kreatywności i wytrwałości. Wyrabia poczucie estetyki, rozwija wyobraźnię przestrzenną, sprzyja wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu. Dotyk miękkiej, chłodnej i wilgotnej masy działa kojąco i rozładowuje napięcie. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny wspiera rozwój małej motoryki czyli rozwój palców i dłoni, co przysparza często kłopotów wielu dzieciom w dzisiejszych czasach skoncentrowanych na aktywności medialnej nie wymagającej takiej sprawności. A zatem zapraszamy serdecznie wszystkich spragnionych nowych doznań i otwartych na twórcze spotkanie ze słowem i gliną!

Prowadzenie: Pracownia ceramiczna Gliniana Kula

Cena warsztatu to 69 zł /opłata za dziecko i opiekuna oraz materiały/. Zapisu przez stronę internetową najpóźniej 1 dzień przed warsztatem.

Zobacz www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program