Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Czwartek Literacki w Pałacu Działyńskich - spotkanie z redaktorkami i autorami kwartalnika literacko-artystycznego Fraza

2019-03-21 ( czwartek )
18:00
Sala Czerwona Pałacu Działyńskich, Stary Rynek 78/79, Poznań

Spotkanie z redaktorkami i autorami kwartalnika literacko-artystycznego "Fraza" z okazji ukazania się setnego numeru pisma

Prowadzenie: Magdalena Rabizo-Birek

"FRAZA" - wychodzący w Rzeszowie ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny, należący do najstarszych, ukazujących się pism powstałych na fali "boomu" czasopiśmienniczego po roku 1989. Jak powiedział przed kilku laty jeden z jego autorów: "drukowali w nim wszyscy". A jeśli nawet nie drukowali, to o nich w nim napisano lub wspomniano.
Setny numer pisma ukazał się na początku 2019 roku. Zagościli w nim m.in. znakomici pisarze z Poznania: Bogusława Latawiec, Edward Balcerzan, Łucja Dudzińska.

ZE STRONY REDAKCJI "FRAZY" W SPOTKANIU WEZMĄ UDZIAŁ:

  • ANNA JAMROZEK-SOWA - redaktorka "Frazy", badaczka literatury i teatru, animatorka kultury (szczególnie teatru), autorka dwóch monografii i redaktorka kilku tomów zbiorowych.
  • IWONA MISIAK - krytyczka i badaczka literatury (głównie poezji), redaktorka "Frazy", autorka dwóch książek, wykłada na UKSW, członkini Zespołu Archiwum Kobiet w IBL w Warszawie.
  • MAGDALENA RABIZO-BIREK - od 1998 r. redaktorka naczelna "Frazy", krytyczka literacka i krytyczka sztuki, profesorka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest autorką trzech książek i wielu artykułów drukowanych w ogólnopolskich czasopismach.
  • KRYSTYNA WALC - przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego "Fraza" i jego współpracowniczka, zajmuje się literaturą popularną, kieruje pracownią "Pigonianum" w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego.
  • MATYLDA ZATORSKA - najmłodsza w redakcji "Frazy", przygotowuje pracę doktorską na temat prozy historycznej kobiet po roku 2000. Autorka wielu publikacji na temat prozy współczesnej.

Czwartki Literackie to spotkania z wybitnymi przedstawicielami kultury. Dobór prelegentów i tematów znacznie wykracza poza wąsko rozumianą literaturę.

Na spotkania wstęp jest wolny.

_
opr.LT

Plakat