Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na zdjęciu Igor Jarek, Marta Dylewska, Michał Podsiadło.

"Halny" - spotkanie online z autorem audiobooka Igorem Jarkiem i aktorami

2021-03-02 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline. Tym razem gośćmi będą: Igor Jarek, zwycięzca Odkryć Empiku 2020 w kategorii Literatura za książkę "Halny" (Wydawnictwo Nisza) oraz aktorzy: Marta Dylewska i Michał Podsiadło. Rozmowę wokół premiery audiobooka "Halny" poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Audiobook "Halny", dostępny od 2.03. w aplikacji Empik Go, czytają: Marta Dylewska, Fabian Kocięcki, Michał Podsiadło.

Opowiadania zebrane w tomie "Halny" ("Nowohucka kolęda", "Królowa" i "Halny") łączy miejsce akcji - Nowa Huta - i środowisko bohaterów. To gangsterzy, dilerzy narkotyków, nieudani muzycy po wyrokach za spowodowanie po pijanemu śmierci kilku osób. Ich wewnętrzne monologi są prawdziwe, także za sprawą języka, brutalnego, wulgarnego, o mocnym, miejscami rapowym rytmie.

"Halny" jest portretem miasta, chociaż nie tego kulturalnego, ani nawet tego znanego turystom. Nie chodzi tu też o historię czy np. topografię. Igor Jarek z wielkim talentem portretuje mieszańców. Tych, którzy z Krakowem Miastem Literatury UNESCO nie mają nic wspólnego.

Więcej informacji o wydarzeniu i gościach biorących udział w spotkaniu na stronie Empiku.

Zobacz news.empik.com