Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Niedziela pełna atrakcji w Laboratorium Wyobraźni

2020-02-23 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Podczas nadchodzącego weekendu organizatorzy zapraszają do fizycznego, chemicznego i biologicznego eksperymentowania. Uczestników czeka rozwiązywanie detektywistycznych zagadek, odkrywanie sekretów ptasiej kuchni oraz poznawanie przestrzeni kosmicznej.

Pakiet pełny (3 atrakcje):

  • Experymentarium: Ptasie przysmaki

Warsztaty biologiczno-chemiczne, w trakcie których mali i duzi odkrywcy dowiedzą się, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, jakich składników użyć i jak połączyć je ze sobą, żeby stworzyć pełnowartościową kulę pokarmową dla ptaków. Dodatkowo organizatorzy opowiedzą, jakie wartości odżywcze kryją się w nasionach i owocach, do czego ptakom potrzebne cukry, tłuszcze i białka, a także jakie są właściwości soli.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji Laboratorium! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu dzieci wybiorą się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.

Godzina rozpoczęcia: 10:00.

Czas trwania: 3 godz.

Atrakcje można też wybierać pojedynczo.

Godzina rozpoczęcia: 13:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl