Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia ze zdjęciem pisarki

Spotkanie z Niną Majewską-Brown w Empiku

2019-11-07 ( czwartek )
18:00
Empik, plac Wolności, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Niną Majewską-Brown i jej najnowszą książką "Tajemnica z Auschwitz" (Wydawnictwo Bellona).

Za każdym numerem wytatuowanym na przedramieniu kryje się tajemnica. Ta wyszła na jaw dopiero 75 lat po Auschwitz. Czy można być bohaterem i tchórzem zarazem? Fatalnym mężem i jeszcze gorszym ojcem, a jednak zasłużonym patriotą? Jaka jest najwyższa cena, którą można zapłacić za Polskę?

Stefania Stawowy doświadczyła piekła na własnej skórze. Będąc żoną słynnego partyzanta AK, trafiła za niego do Auschwitz. Zakładniczka i ofiara "męskiej" wojny, sama znalazła się na froncie. Jej wojna to obozowe baraki, place apelowe i kilometry drutów pod napięciem. Głód, selekcja i ciągłe zagrożenie śmiercią. Paniczny strach o dzieci, wyrzuty sumienia i ból. A jednak przetrwała. Przeszła przez piekło Auschwitz, Ravensbrück, Flossenbürg. Przeżyła "marsz śmierci" do Zwodau. Duża w tym zasługa Jürgena - strażnika-esesmana, który - jak ona - zostawił w domu dwie małe córeczki. To, co ich połączyło, to jeszcze przyjaźń, czy już miłość? Tego nie napisał żaden scenarzysta, tę historię napisało życie.

Na wydarzenie wstęp wolny.

Zobacz www.facebook.com/events/394533884574813/