Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia: The Best of Bossa Nova - koncert

2019-11-21 ( czwartek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

Najpiękniejsze światowe bossa novy w wykonaniu Grażyny Auguścik - wokalistki o międzynarodowej sławie i fenomenalnym głosie! Towarzyszyć jej będzie świetny, brazylijski gitarzysta - Paulinho Garcia. Duet Grażyna i Paulinho jest to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny, który nie daje się porównać  z innymi tego typu duetami. Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulingo Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertowała i nagrywała z takimi sławami, jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006)  uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum".

Paulinho Garcia - urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet "Two for Brazil". Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienita flecistką Julie Koidin, współpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wieloma innymi. Wydał 13 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Ostatnia płyta autorska - "My very live" w 2010 roku była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

Bilety - 85 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/