Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Bartas Szymoniak - koncert

2020-02-21 ( piątek )
20:00-21:30
Restauracja Pretekst, ul. Fredry 7, Poznań

21 lutego po raz pierwszy na scenie Pretekstu wystąpi Bartas Szymaniak, ex frontman grupy Sztywny Pal Azji!

Twórca własnego stylu beatrock - gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent prestiżowego Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat "Idola" oraz były frontman legendarnego Sztywnego Pala Azji (2008-2015).

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista - Michał Parzymięso. Duet stał się prawdziwym odkryciem, w ciągu niespełna czterech lat zagrał ponad 300 koncertów, gromadząc swoją wierną i oddaną publiczność.

W marcu 2017 r. nakładem S.P. Records ukazał się album pt. "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego. Płyta, obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce.

W marcu 2020 roku ukaże się nowa płyta Artysty, będąca niejako kontynuacją "Alarmu". Ze względu na sukces poprzedniczki, tym razem oprócz autorskich tekstów na nowym albumie zatytułowanym "Wojownik z miłości" będzie można usłyszeć także innowatorskie interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana czy legendarny utwór "Kocham Wolność" Bogdana Łyszkiewicza, który przez 13 tygodni znajdował się w czołówce listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Po raz pierwszy premierowo zostaną wykonane również kompozycje z nowej płyty.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję, jak i nowatorstwo w sztuce.

Bilety: 30 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/2408046032640312/