.

Super League Triathlon

2020-06-26 ( piątek ) – 2020-06-28 ( niedziela )
POSiR, Jezioro Maltańskie, ul. Wiankowa 3

Najlepsi triathloniści na świecie startują w imprezach w unikatowych formatach krótkich wyścigów, zrzeszonych w ligę, dla nagród o wysokości niespotykanej do tej pory w triathlonie.
Super League Triathlon zapewnia niespotykaną do tej pory akcję, supergwiazdy triathlonu i możliwość kibicowania Im w zasięgu ręki.
Super League Triathlon ma na celu zwrócenie uwagi na triathlon i włączenie tego sportu do wielkiej ligi sportowej rozrywki.

W Poznaniu można liczyć na wyjątkową trasę pływacką na torze regatowym w jeziorze w centrum miasta, bardzo szybką trasę kolarską na dwupasmowej Drodze Krajowej 92 i bardzo malowniczą trasę biegową wokół jeziora ze wsparciem tysięcy fanów triathlonu i poznaniaków zgromadzonych na 5,5-kilometrowej pętli.
Będzie to już szósta edycja triathlonu w Poznaniu, po raz drugi zorganizowana w ramach Super League Triathlon. Podczas dwudniowej imprezy odbędą się starty dla zawodników kategorii wiekowych na aż 5 różnych dystansach: dobrze znanych 1/2 (112,99 km), 1/4 (56,5 km) i 1/8 pełnego (28,25 km) oraz dwóch zaczerpniętych z formatów wyścigów zawodników PRO: enduro supersprint (400/10/2,5) oraz enduro - podwójny start na dystansie supersprint jeden po drugim. Wśród nich każdy znajdzie najlepszy dystans dla siebie.
Po wyścigach będziecie mieli okazję podziwiać wyścigi najlepszych z najlepszych podczas 2 etapów kwalifikacyjnych Super League Triathlon Qualifier - dwuetapowego wyścigu kwalifikującego do Mistrzostw SLT.

Zobacz www.superleaguepoznan.com/pl