Ferie zimowe w Starym ZOO

Wyczekane ferie rozpoczęły się na dobre! Jeśli tegoroczny wypoczynek planujecie spędzić w Poznaniu, to Stare Muzeum chętnie umili ten czas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.  

Plakat przedstawia repertuar na ferie zimowe w 2024 w Starym ZOO. - grafika artykułu
Ferie Zimowe w Starym ZOO / for. Stare ZOO Poznań

W każdy wtorek, środę i czwartek o godzinie 12.00 odbędzie się zwiedzanie Muzeum Historii ZOO i Lwa.

W poniedziałki i piątki o 12.00 odbędą się zajęcia na temat ptaków, i tego, jak należy o nie dbać.  

Wydarzenie jest bezpłatne, ale ilość miejsc na dany dzień jest ograniczona.  

Obowiązują zapisy, które można kierować na adres mailowy: ddstarezoo@zoo.poznan.pl
W treści wiadomości trzeba podać: imię i nazwisko dziecka/dzieci oraz dokładny termin, na który zostanie zapisany uczestnik.  

A co w weekend? 

Ferie zimowe to nie tylko zajęcia od poniedziałku do piątki. Stare ZOO przygotowało również atrakcje na feriowe weekendy.  

Zaplanowane są wydarzenia dla małych i dużych, a do tego będzie można podejrzeć życie mieszkańców Nowego ZOO. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Muzeum Historii ZOO i Lwa.  

W soboty 17.02 i 24.02 odbędzie się łączenie na żywo z Nowym ZOO. Podczas sesji będzie można się przyjrzeć, jak mają się poznańskie koty i słonie afrykańskie.  

W niedziele 18.02 uczestnicy obejrzą nagranie o wielbłądach, które żyją w Nowym ZOO. W następną niedzielę 25.02 odbędzie się prelekcja, podczas której dzieci dowiedzą się, co dzieje się ze zwierzętami podczas wojny. Uwaga! Prelekcja jest przeznaczona dla dzieci od 12 roku życia.  

Więcej szczegółów na temat ferii zimowych w Starym ZOO znajdziesz na Facebooku.