Ostrów Tumski przez wieki

Brama Poznania zaprasza seniorów i seniorki na bezpłatne zwiedzanie muzeum w ramach cyklu "Oprowadzania dla seniorek i seniorów". Najbliższe wydarzenie odbędzie się 21 lutego o godzinie 16.00. 

Seniorzy oglądają wystawę w Bramie Poznania. Ich sylwetki są zaciemnione. W tle jedna z ekspozycji. - grafika artykułu
Ostrów Tumski przez wieki / fot. Brama Poznańska

Co miesiąc Brama Poznania organizuje spotkania dla seniorów i seniorek, którzy są ciekawi historii jednego z najstarszych miast w Polsce.

Przewodnicy i przewodniki oprowadzą gości po całej ekspozycji, zdradzą szczegóły i tajemnice założenia Poznania przez pierwszych władców.

W centrum zainteresowania jest Ostrów Tumski - poznańska wyspa katedralna, która przez wieki była świadkiem rozwoju stolicy Wielkopolski. W kolejnych salach - Gród, Woda, Żłoto i Witraż - przewodnicy opowiedzą o założeniu grodu nad Wartą, chrzcie Mieszka I i złotym wieku renesansu.

A to nie wszystko, bo idąc dalej seniorzy i seniorki przypomną sobie historię odzyskania niepodległości i drogi do pełnej wolności Polski.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem: +48 61 647 76 34. Limit osób na grupę wynosi 25 osób.

Więcej informacji o terminach spotkań znajduje się na stronie Bramy Poznańskiej.