Keisho Ohno zagra w klubie Blue Note

2013-04-18 ( czwartek )
Blue Note, wejście od ul. Kościuszki

Shamisen to jeden z tych elementów kultury japońskiej, który nieodłącznie jest z nią kojarzony. Ten instrument strunowy wynaleziony został w epoce Edo, kiedy Japonią rządzili samurajowie i bardzo szybko zyskał powodzenie w Kraju Wschodzącego Słońca. Jego popularność widoczna była zwłaszcza w regionie Tsugaru, z tego też powodu shamisen zwany jest także Tsugaru Shamisen. Wyglądem przypomina on mandolinę, ale w przeciwieństwie do niej posiada tylko trzy struny, które w zależności od temperatury otoczenia "zmieniają" barwę wydobywanego dźwięku. Między innymi dlatego muzyka tworzona przez Keisho Ohno jest tak wielowymiarowa.

Głosy francuskiej prasy po koncertach Keisho Ohno

Keisho Ohno to "samuraj samisenu". Dzięki tradycyjnej muzyce wprowadza publiczność w hipnotyczny, wibrujący trans, ale do swoich kompozycji dodaje także jazz, funk, groove i house.

"Le Republicain Lorrain"

Keisho Ohno ze swoim tsugaru samisenem - instrumentem zadziwiająco donośnym - osiąga pełną artystycznego wyrazu moc. Młody Japończyk tworzy skomplikowane rytmicznie struktury, które hipnotyzują słuchaczy. Dzięki nim publiczność, tak samo skoncentrowana jak artysta, wydaje się jakby przeniesiona do innego świata.

"la Nouvelle Republique"

Gdy widzimy jak Keisho Ohno gra, w jaki sposób jego ciało wręcz łączy się z instrumentem, to wiemy, że patrzymy na Hendrixa samisenu.

"France 3"

BILETY:

40 zł - przedsprzedaż

50 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w: