Na grafice plakat promujący wydarzenie.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu

2022-01-30 ( niedziela )
09:00-20:00
Poznań

"Przejrzyj na oczy" - pod takim hasłem w niedzielę, 30 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice Poznania i całego kraju wyjdą tysiące wolontariuszy z puszkami, nie zabraknie też wielu atrakcji. W tym roku celem zbiórki jest wsparcie okulistyki dziecięcej w Polsce.

Atrakcje Sztabu Ławica
Stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej

Od godz. 10:00 do 21:00 przed stadionem czekać będzie gorące, smaczne i aromatyczne jedzenie z foodtrucków. Na scenie głównej, która będzie działać w godz. 12-21, nie zabraknie wielu koncertów, w tym występu Małgorzaty Ostrowskiej, a także wyjątkowego poznańskiego Światełka do Nieba, czyli Tytki z Glancem. Uczestnicy otrzymają papierowe torebki z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które podświetlą punktualnie o godz. 20:00.

W ciągu dnia (12:00-20:00) będzie można odwiedzić strefę medyczną. Osoby zaszczepione będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji medycznych. Z kolei niezaszczepieni (dorośli oraz dzieci od 5. roku życia) będą mogli przyjąć preparat przeciwko COVID-19. Stałym punktem każdego finału są aukcje, podczas których można zdobyć unikatowe przedmioty. Licytacje fantów zgromadzonych przez Sztab Ławica odbędą się w klubie B17 w godz. 12:00-19:00. Dla najmłodszych przygotowano szereg warsztatów i niespodzianek (godz. 12:00 - 19:00), w tym spotkania z bajkowymi postaciami, bohaterami "Gwiezdnych Wojen" czy poznańskimi koziołkami.

O godz. 14:00 i 16:00 ratownicy z Uniwersytetu Medycznego i Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentują, jak wygląda akcja ratunkowa ofiar wypadku samochodowego. 30. finał WOŚP będzie także można wesprzeć dawstwem krwi - w godz. 12:00 - 18:00 przed stadionem stanie krwiobus.

Na ulice miasta wyjedzie sztabowóz - multimedialny samochód ciężarowy, który zaopatrzony w olbrzymie ekrany i profesjonalne nagłośnienie będzie zapraszać wszystkich do głośnego i skutecznego finałowego świętowania. W dniu finału będzie można także wziąć udział w grze miejskiej - "Dźwiękowa mapa Poznania". W sześciu ważnych miejscach w stolicy Wielkopolski umieszczone zostaną znaki-lizaki WOŚP. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tych lokalizacji i nagranie dźwięków w ich sąsiedztwie oraz opisanie ich własnymi słowami, tak by ludzie niewidzący mogli je "zobaczyć". Nagrane materiały przyczynią się do powstania dźwiękowej mapy Poznania dla osób niewidzących. Dla pierwszych 30 uczestników, którzy do końca lutego zgłoszą wykonanie zadania i okażą je gospodarzom gry przygotowano vouchery na zwiedzanie poznańskiej wystawy w ciemności. Organizator wydarzenia: "Niewidzialna Ulica"

Grupa MTP

W targowej Iglicy drużyna kolarska Rybczyński-Team w godz. 9:00-18:00 będzie kręciła kilometry w ramach "Rowerowego zawrotu głowy". Amatorzy aktywnego wypoczynku będą mogli także wziąć udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy wystartują z terenu MTP o godz. 9:00, skąd sztabowóz poprowadzi ich do mety przy Stadionie Miejskim. W ten sposób wsparta zostanie akcja WOŚP poświęcona zakupowi pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.
Na targach będzie strefa gastronomiczna z różnorodną ofertą foodtrucków, Estrada Poznańska zadba o niezapomniane animacje dla dzieci większych i mniejszych. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podstawi także krwiobus, w którym będzie można oddać krew w godz. 9:00-17:00.

Stare ZOO przy ul. Zwierzynieckiej

Co godzinę (od 9:00 do 15:00) będą się odbywać wycieczki z przewodnikiem po Muzeum Historii ZOO i Lwa. W tych samych godzinach przed budynkiem muzeum harcerze będą uczyć, jak nie zgubić się w lesie i jak posługiwać się mapami w terenie. Z kolei o godz. 11.00 edukator oprowadzi zwiedzających po Pawilonie Zwierząt Zmiennocieplnych, a o godz. 13.00 zaplanowano pokazowe karmienie kajmanów.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz www.wosp.org.pl/