a

Koncert Unobtainum

2017-05-17 ( środa )
19:00
Dom kultury "Pod Lipami", ul. Pod Lipami 108 a, Poznań

Kategoria: Muzyka

Duet założony w 2013 roku przez polskich artystów Marka Jakubowicza (gitara, sitar) i Michała Rukszę (fortepian, syntezatory). Od trzech lat wspólnie tworzą i występują na scenach klubowych i teatralnych. Ich muzyka opiera się na dojrzałości dźwięku, wirtuozerii i improwizacji jazzowej.
W swoich kompozycjach inspirują się różnymi stylami i kulturami z najrozmaitszych zakątków globu. W muzyce Unobtainum można odnaleźć m.in. motywy klasycznego i etnicznego jazzu, inspiracje europejskie, a także wschodnie, wywodzące się z tradycji Indii i Persji. Wielokulturowość stała się nieodłącznym atrybutem większości kompozycji artystów, a ich koncerty nieformalnie określane są mianem "muzycznych podróży".
Artyści Unobtainum rozpoczynali swoje występy od poznańskiego "Mojego Teatru" w 2013 roku, grali także m.in. na scenie klubu "Szafa" w Łodzi, "Piec Art" w Krakowie oraz w "Piwnicy pod Baranami" (jazz club). Występują samodzielnie, a także wraz z zaproszonymi gośćmi. Z zamiłowania do muzyki świata duet Unobtainum uczestniczy w międzynarodowym projekcie muzycznym "Zendegi Zibast" (z języka perskiego - życie jest piękne), którego pomysłodawcą i producentem jest Marek Jakubowicz. To wielokulturowe przedsięwzięcie z udziałem kilkunastu artystów z Polski, Iranu i Malezji. Artyści Unobtainum wydali dwie płyty z własnymi kompozycjami.

Wstęp 20 zł w przedsprzedaży,  25 zł w dzień koncertu

_
akt.08.05. LT

Plakat

Zobacz www.psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-podlipami/odk-podlipami-aktualnosci