Koncert Lenny Valentino

2011-12-15 ( czwartek )
20:00
Eskulap, ul. Przybyszewskiego 36, Poznań

Kategoria: Muzyka

To będzie najważniejszy poznański koncert tej jesieni. 15 grudnia w klubie Eskulap zagra złożona z muzyków Ścianki, Negatywu i Myslovitz formacja Lenny Valentino, autorzy bodaj najlepszej polskiej płyty poprzedniej dekady, krążka "Uwaga, jedzie tramwaj". To wydarzenie o tyle istotne, że od końca 2001 roku zespół nie istniał, reaktywując się przez ten czas jedynie na dwa koncerty.
Co prawda pierwsze próby Lenny Valentino odbyły się jeszcze pod koniec lat 90., ale naprawdę głośno o nowym projekcie wokalisty Myslovitz Artura Rojka zrobiło się dopiero w 2000 roku. Wtedy skład zespołu ostatecznie się wykrystalizował - do Rojka i grającego na basie Mietalla Walusia z Negatywu doszli muzycy trójmiejskiej Ścianki: Maciej Cieślak, Jacek Lachowicz i Arkadiusz Kowalczyk.
Fascynujący się od zawsze gitarową psychodelią Rojek chciał na jakiś czas odejść od popowego brzmienia Myslovitz i nagrać płytę niszową, wymykającą się schematom, a jednocześnie obierającą konkretny kierunek. I tak powstał album "Uwaga, jedzie tramwaj", płyta oniryczna, hipnotyzująca i zwyczajnie piękna.

Bilety w cenie 55zł dostępne w CIM.

Bilety dostępne w: