foto

Koncert Orange Trane

2012-01-14 ( sobota )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Św. Marcin 80/82 (wejście od ul. Kościuszki), Poznań

Kategoria: Muzyka Inne

Reaktywowany po latach zespół fantastycznych, polskich instrumentalistów promuje swą nową płytę.

Zespół ORANGE TRANE powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski. Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością.

Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród.

Zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty, debiutancki album zatytułowany 'Obertas', a następnie 'My personal Friend', na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali: Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon).

W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego i jako ORANGE TRANE ACOUSTIC TRIO zarejestrowali materiał na nową płytę. Premiera - w grudniu 2011.

PIOTR LEMAŃCZYK - kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen, i inni. Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Nagrał cztery autorskie płyty: Follow The Soul, Freep, Village Time i Naha People. Wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej

TOMASZ ŁOSOWSKI - perkusista, kompozytor, edukator (autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce). Współpracował m.in. z Robertem Jansonem, Mariem Bilińskim, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską, Leszkiem Możdżerem. Zamiłowanie do muzyki ma od dziecka - wychowywał się w atmosferze prób i koncertów (ojciec był liderem zespołu KOMBI), a jego profesjonalny debiut, to udział w jubileuszowym koncercie 15-lecia grupy KOMBI w 1991 roku. Nagrał ponad 40 płyt, w tym także autorską. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu 'Gitara i Bas + Bębny'. Występuje m.in. ze Sławomirem Łosowskim, grupą PiR2 (Marek Raduli - gitara, Wojtek Pilichowski - bass, Tomasz Łosowski - bębny).

DOMINIK BUKOWSKI - ur. w 1977r. czołowy polski wibrafonista (II miejsce w kategorii wibrafon w ankiecie Jazz Forum), absolwent Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej.

Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak : Tim Hagans, Ulf Adaker, Brian Melvin, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Krzysztof Popek, Zbigniew Namysłowski, Jan 'Ptaszyn' Wróblewski, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Jerzy Matuszkiewicz i inni. Koncertował w wielu krajach Europy. Jego płyta "Projektor' znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa była nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010.

Dominik Bukowski - wibrafon; Piotr Lemańczyk - bass; Tomasz Łosowski - perkusja

Bilety - 35 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.bluenote.poznan.pl