a

Z cyklu Reggae na Starym - koncert zespołów Przed Wschodem Słońca + Archandia

2015-02-03 ( wtorek )
21:00
Alligator Poznań, Stary Rynek 86, Poznań

Kategoria: Muzyka

Zespół Przed Wschodem Słońca został założony w maju 2012 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech młodych muzyków. Skład ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę i wnoszenie w naszą "szarą rzeczywistość" pozytywnych wibracji wysyłanych przez sympatyczną sekcję rytmiczną i energiczną sekcję dętą.
"Efekty naszych muzycznych eksperymentów w rytmach ska, punku i funku mieliśmy okazję zaprezentować podczas największych poznańskich imprez studenckich, takich jak Wielkie Grillowanie czy Polibuda Open Air. Na swoim koncie mamy wygraną w Akademickim Przeglądzie Muzycznym vol.4 oraz udział w licznych festiwalach. Jesteśmy finalistami AEStrady 2014 Wrocław. Graliśmy u boku zespołów takich, jak happysad, Perfect, Poparzeni Kawą Trzy czy Budka Suflera."
Archandia - Zespół istnieje od 2010 roku. "Archandia" to archaizm oznaczający tłum. Początkowo inspirowała nas poezja Juliana Tuwima i czyste ska i reggae. Pierwszy koncert zagraliśmy w czerwcu 2011 roku. Potem udało nam się zająć II miejsce na festiwalu "Śliwka Fest 2012" i III miejsce w "Jack Daniels Rock Battle 2012". Skład oraz muzyka dynamicznie rozwijały się od samego początku. "Aktualnie kierujemy nasz charakter w stronę bardzo osadzonego rytmicznie brzmienia. Próbujemy jakoś wzbogacić i rozweselić muzykę naszych czasów. Pracujemy nad profesjonalnym EP. Jesteśmy otwarci na propozycje koncertów czy imprez."
Bilety: 10 zł (do nabycia bezpośrednio przed koncertem)

Załącznik