foto

Wystawa "7010 metrów marzeń"

2015-01-29 ( czwartek ) – 2015-02-15 ( niedziela )
Szpitale: ul. Garbary 15, ul. Przybyszewskiego 49, ul. Szwajcarska 3, Poznań

Kategoria: Wystawy Zdrowie

Od 29 stycznia do 15 lutego, na terenie trzech poznańskich szpitali można obejrzeć wystawę zdjęć "7010 metrów marzeń", organizowaną ramach kampanii "STOMAlife. Odkryj stomię". Fotografie pochodzą z wyprawy stomika Tomasza Tobiaszewskiego na szczyt Khan Tengri.  Jego przykład jest dowodem na to, że ze stomią można nie tylko normalnie żyć, ale również zdobywać szczyty.

Wystawę można obejrzeć na terenie: Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego, ul. Garbary 15, Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM im. Karola Marcinkowskiego, ul. Przybyszewskiego 49, oraz Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia, ul. Szwajcarska 3.

Celem kampanii społecznej "StomaLife. Odkryj stomię" jest walka z wykluczeniem społecznym dotykającym stomików, przełamanie tabu związanego ze stomią  oraz edukacja pacjentów i społeczeństwa w zakresie faktów i mitów z nią związanych. Misją inicjatywy jest zbudowanie powszechnej akceptacji dla stomików tak by mogli powrócić do normalnej aktywności zawodowej i społecznej.