a

Koncert - Gooral

2015-02-20 ( piątek )
20:00
Oczy Poznań, ul. Dominikańska 7a, Poznań

Kategoria: Muzyka

Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem "Whola lotta love" Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj sie zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to byl szacun dla Led Zeppelin czy zwykły strach...
Popularność zaczął zdobywac po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava czy w Porgy and Bess.
Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował sie Heineken Opener i Coke festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem zapełniajac koncerty kilkutysiecznym tłumem.
Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współprace z Mazowszem i Woodstock 2 raz oszalał.
"Kto zajmuje się muzyka w tym kraju i go dzis tu nie ma ten jest podwojna dupa z uszami" - powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.
Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytworni Kardiogram Tune płytę "Better Place" pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears.
Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya "South" z 1919 roku udowadniajac ze potrafi nie tylko grac jako hadliner prawie godzine bisów w Diseldorfie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu.
Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwe w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z "Kapeli ze wsi Warszawa".
Gooral nie powiedzial ostatniego zdania a raczej dopiero "jak jasny gwint" rozkreca się...
Oficjlane plyty Goorala:
"Szumi Jawor Soundsystem" (Psio Crew) - 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji)
Muzyka do filmu Franka Hurleya "South" z 1919 roku - 2009
"Ethno Elektro" - 2011
Gooral & Mazowsze dvd i cd - 2013
"Better Place" - premiera sklepowa 18 styczen 2014
Support: TBA
--------------------
BILETY
--------------------
Limitowana przedsprzedaż: 20 PLN
Dzień imprezy w kasie klubu: 25 PLN
Przedsprzedaż: Biletomat.pl - bilety online, ebilet.pl, empik.com