Berlin Ekspres Kolektiv

Koncert zespołu Berlin Ekspres Kolektiv

2015-02-27 ( piątek )
21:00
Oczy Poznań, ul. Dominikańska 7a, Poznań

Kategoria: Muzyka

Berlin Ekspres Kolektiv przedstawia połączenie elektroniki z instrumentami.  Będzie wokal, będzie perkusja, saksofon, mandolina i elektroniczna stopa. Taka mieszanka stanowić będzie bardzo ciekawy eksperyment. Czy można połączyć fascynację brzmieniem Jona Hopkinsa i Moderat z saksofonem Matsa Gustafssona, żywą perkusją i hipnotycznym analogowym rytmem? Muzycy znani wcześniej z innych projektów na wydanym w marcu 2014 albumie "Binary Beats" w nowatorski sposób połączyli analogowe bity z organicznym brzmieniem akustycznych instrumentów. Efektem jest muzyka, pełna głębi i niskiego basu, tętniąca rytmem, ale nie pozbawiona czynnika ludzkiego... żywa i bliska, chłodna i organiczna zarazem, elektro-improwizowana. Płytę promuje utwór "XYZ free diving" będący efektem współpracy z wokalistą Myslovitz Michałem Kowalonkiem. Na żywo MIKROBI.T to 6 rąk, 37 klawiszy, sax baryton, moog, syntezatory, gitara i perkusja multiplikowane i przetwarzane w czasie rzeczywistym. 

Chaotic Pieces to energetyczny mix zazwyczaj niepasujących do siebie styli muzycznych triphop'u, d'n'b z soulem, jazzem i rockiem. Przygotowując się do wydania kolejnej EPki zespół postanowił zmienić nazwę (dawniej donut.) czując, że przestała ona odzwierciedlać muzyczny kierunek, w którym idą.

Ludwik Zamenhof - pod pseudonimem białostockiego doktora kryje się Andrzej Zagajewski. W tym jednoosobowym projekcie autor skupia się głównie na brzmieniach elektronicznych, momentami hałaśliwych. Utwory bardzo często wydają się popsute i zniekształcone, a w ich nagraniu pomocnym instrumentem jest nieodżałowana mandola. W jego twórczości można doszukać się takich gatunków jak minimal music, idm, break core, harsh noise czy tzw. glitch music. Zamenhof zajmuje się również produkcją bitów i robieniem remixów, które zostały opublikowane na płytach L.U.C - Energocyrkulacje, a także Rahima - Amplifikacje. Sam również w całości wyprodukował płytę zespołu UnitraProdiż pt. Kompozyty Tekstylne. Utwory Zamenhofa były także wykorzystywane w kilku filmach krótkometrażowych. Nie można jeszcze zapominać, że Andrzej Zagajewski jest człowiekiem renesansu i poza twórczością elektroniczną udziela się również w zespołach folkowych. Gra na mandolinie w projektach takich jak: Południca!, Bumtralala, a także w Kapeli Hanki Wójciak. Występuje również jako wokalista w punkowym zespole Hańba, a także jako gitarzysta w metalowym zespole Crowmoth.

Bilety w cenie 20 zł dosępne w klubie.

Zobacz https://www.facebook.com/oczypoznan