a

Koncert Orkiestry Miasta Poznania - Tenorzy Trzej

2015-03-08 ( niedziela )
Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, ul. Solna 12, Poznań

Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.  w ramach swojego jubileuszu 60-lecia zaprasza na koncert wiosenny, który odbędzie się 8 marca 2015 r. o godz. 11.00 w auli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, ul. Solna 12.

Tym razem, z okazji Dnia Kobiet, dla wszystkich Pań i nie tylko zaśpiewają Tenorzy Trzej czyli Karol Bochański,  Marek Szymański i Bartłomiej Szczeszek a towarzyszyć im będzie Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.  pod dyrekcją Jarosława Goerlicha. 

Na program koncertu złożą się najpiękniejsze i najpopularniejsze arie oraz piosenki  takie jak: aria Kalafa z III aktu opery "Turandot" G. Pucciniego, Libiamo z opery "Traviata" G. Verdiego, O Sole Mio, Grenada, La Spagniola czy niezapomniane "Brunetki, blondynki" z repertuaru Jana Kiepury.

Nie zabraknie również popisów tanecznych w wykonaniu mażoretek orkiestry, nad którymi opiekę choreograficzną sprawuje Alicji Curujew.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem

Organizatorzy:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o.

Stowarzyszenie Muzyczne "Akolada"

***************************

Orkiestra powstała w styczniu 1955. Jej pierwszym kapelmistrzem był Zygmunt Woźniewicz, następnie przez 34 lata kierował nią Marian Frankowski a w roku 2002 funkcję szefa orkiestry przejął Jarosław Goerlich.

Orkiestra w swojej 60-letniej historii zgromadziła bardzo bogaty repertuar (ok. 500 utworów), począwszy od marszy, muzyki filmowej i tanecznej a skończywszy na współczesnych aranżacjach mistrzów europejskich i światowych. Posiada również ponad 60 pozycji na instrumenty solo z towarzyszeniem orkiestry. Współpracują z nią soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Orkiestra znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagród i dyplomów. Wielokrotnie zdobywała "Złoty Róg" na Turnieju Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim. Kilkakrotnie prezentowała się za granicą, skąd również przywoziła wyróżnienia. W 2005 r. otrzymała nagrodę "Wind-Stab" w Vöcklabruck (Austria) a w 2008 zdobyła dwa "Złote Medale" na festiwalu w Rastede (Niemcy).

W 2005 roku Orkiestra Miasta Poznania nawiązała współpracę z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, pozyskując grupę choreograficzną składającej się z uczennic tejże szkoły. Premierowy występ dziewcząt odbył się 11 czerwca 2006 roku, podczas XVII Dni. W ich wykonaniu można zobaczyć polskie tańce narodowe, polkę, cha-chę, marsza, tańce hiszpańskie, włoskie,  meksykańskie i rosyjskie oraz fragmenty baletów. Od 2009 roku w przemarszach orkiestry bierze udział również grupa mażoretek wraz z tamburmajorką. Opiekę choreograficzną nad grupami tanecznymi sprawuje Alicja Curujew - pedagog szkoły baletowej która przygotowuje nie tylko piękne choreografie sceniczne ale również projektuje stroje dla dziewcząt.

Zobacz www.orkiestrampk.poznan.pl