a

Nowe Nurty 2015

2015-03-08 ( niedziela )
Estrada Poznańska, Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8, Poznań

3 lutego ruszył nabór do kolejnej edycji przeglądu zespołów NOWE NURTY organizowanego przez Estradę Poznańską. Na zgłoszenia młodych zespołów z całego województwa wielkopolskiego organizatorzy czekają do 1 marca 2015 r. Spośród nadesłanych zgłoszeń do przeglądu, który odbędzie się 8 marca w Scenie na Piętrze zostanie wybranych kilkanaście zespołów.

Estrada Poznańska w ramach cyklu Nowe Nurty już po raz trzeci realizuje przegląd młodych, zespołów, które dopiero wkraczają na muzyczny rynek. Do przeglądu zapraszane są zespoły, które nie mają podpisanego kontraktu płytowego z wytwórnią fonograficzną oraz innymi firmami. W tym roku organizatorzy poszerzyli zasięg regionalny przeglądu, do którego po raz pierwszy mogą zgłaszać się zespoły z całego województwa wielkopolskiego (w latach poprzednich przegląd obejmował wyłącznie aglomerację poznańską). Przegląd zostanie zorganizowany w jednej kategorii uwzględniając różne gatunki muzyczne: pop, rock, hip-hop, soul, r'n'b, funk, elektronika. Aby przystąpić do konkursu należy do 1 marca nadesłać zgłoszenie wraz z materiałem demonstracyjnym (1 utwór w formacie mp3) za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej. Informacji na temat przeglądu udziela Eryk Kozłowski: e.kozlowski@estrada.poznan.pl

Zwycięzca przeglądu zespołów wystąpi w kwietniu w koncertowym studiu Radia Afery (patrona medialnego przeglądu) oraz w maju podczas Nowych Nurtów w Scenie na Piętrze. Będzie miał możliwość nagrania również własnego materiału DEMO w Studiu Nagrań Radia Afera. Organizatorzy zapewniają nagranie maksymalnie trzech utworów podczas 2 dni prac studyjnych (2x6 godzin nagrań oraz miks i master 3 zarejestrowanych utworów) oraz wydanie materiału w formie płytowej z identyfikacją wizualną Estrady Poznańskiej. Dodatkowo organizatorzy będą mogli przyznać dwa wyróżnienia dla najciekawszych zespołów, które również będą miały możliwość nagrania materiału DEMO w Studiu Nagrań Radia Afera (nagranie maksymalnie trzech utworów podczas 2 dni prac studyjnych - 2x6 godzin nagrań oraz miks i master 3 zarejestrowanych utworów) oraz wydania materiału w formie płytowej z identyfikacją wizualną Estrady Poznańskiej).

Estrada Poznańska planuje również wesprzeć zwycięzców przeglądu oraz wyróżnione zespoły działaniami promocyjnymi w zakresie ustalonym przez obie strony.

Cykl Nowe Nurty jest realizowany przez Estradę Poznańską od 2004 roku. Początkowo jako mniejszy projekt był częścią większych przedsięwzięć: towarzyszył poznańskim Juwenaliom oraz Imprezom Wartym Poznania. Od kilku lat jego popularność stale rośnie i w tym roku zaistnieje jako całkowicie samodzielne wydarzenie, na które złożą się: nabór zespołów (luty 2015), przegląd (marzec 2015), koncerty Nowe Nurty (maj 2015) oraz Nowe Nurty Klubowo (październik 2015). Celem projektu jest prezentacja najrozmaitszych brzmień w wykonaniu niekonwencjonalnych, ambitnych, młodych artystów. Koncertom zespołów polskiej i zagranicznej sceny niezależnej towarzyszą występy nagrodzonych w ramach przeglądu zespołów.