a

Młodzi wirtuozi na Szachownicy

2015-03-15 ( niedziela )
Szachownica, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Stary Browar po raz kolejny zaprezentuje młodych, wybitnie uzdolnionych uczniów i absolwentów poznańskich szkół muzycznych na otwartych koncertach z cyklu "Młodzi wirtuozi na Szachownicy". Nowości tej edycji to poszerzenie o instrumenty smyczkowe, spotkania tematyczne i zmiana terminu ze środy na bardziej rodzinną niedzielę. Niewątpliwym wydarzeniem będzie pierwszy recital nadzwyczajny, którego bohaterem będzie Maciej Pabich, najmłodszy profesor Poznańskiej Akademii Muzycznej, wychowawca wielu utytułowanych i wybitnych poznańskich muzyków.

KONCERT MUZYKI SKRZYPCOWEJ

Wybitnie uzdolnieni uczniowie poznańskich szkół muzycznych: Katarzyna Górska, Agata Miłoś, Barbara Słomian, Jan Bałaban, Barbara Żołnierczyk i Tiffany Tan wraz z akompaniującymi im pedagogami zaprezentują m.in. utwory Henryka Wieniawskiego, Camille'a Saint-Saensa i słynne "Źródło Aretuzy" Karola Szymanowskiego.

Czas trwania: 50 minut.

Wstęp wolny.

Cykl "Młodzi wirtuozi na Szachownicy" ma na celu promowanie młodych, wybitnych uczniów, studentów i absolwentów poznańskich szkół muzycznych. Jest to jedno z wielu ogólnodostępnych przedsięwzięć edukacyjno-artystycznych Starego Browaru, które wpisuje się w ideę 50:50 - bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego jej przedsięwzięcia stanowi sztuka. Dzięki takiemu podejściu biznesowemu, w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest obcowanie ze sztuką i poznawanie jej nawet w codziennych chwilach, jak wyjście na zakupy czy spotkanie przy kawie ze znajomymi.

Kuratorem i pomysłodawcą cyklu "Młodzi wirtuozi na Szachownicy" jest Filip Wałcerz - również utytułowany absolwent poznańskich szkół muzycznych, laureat wielu konkursów pianistycznych i festiwali, pianista koncertujący nie tylko w świecie muzyki klasycznej ale i szeroko pojętej muzyki współczesnej.

Zobacz starybrowar5050.com