Inauguracja Centrum Zjawisk Teatralnych

2015-03-28 ( sobota )
20:00-21:00
CZT ul. Golęcińska 9, Poznań

Kategoria: Muzyka Wystawy

Otwarcie CZT będzie połączone z finisażem 6. edycji AK 30 i odbędzie się w nowej siedzibie Fundacji Asocjacji 2006. Pod tą nazwą kryje się wiele ciekawych inicjatyw, m.in. Interdyscyplinarna Grupa Teatralna "Asocjacja 2006", czy właśnie Centrum Zjawisk Teatralnych.

Głównym inspiratorem i inicjatorem działań Fundacji jest poznański scenograf, inscenizator i pedagog związany z Uniwersytetem Artystycznym, prof. Piotr Tetlak.

W trakcie spotkania zostanie podsumowana teogoroczna edycja AK 30 - 30 wystaw - 30 dni, a także zostanie otwarcta nowa inicjatywa Asocjacji 2006, czyli Centrum Zjawisk Teatralnych.

Wieczór zostanie uatrakcyjniony koncertem muzyki teatralnej w wykonaniu Trio Targanescu. Ten wieczór będzie nie tylko celebracją otwarcia nowego miejsca, ale również świętem dla wszystkich osób biorących udział w AK 30!

Interdyscyplinarna Grupa Teatralna "Asocjacja 2006" zajmuje się głównie realizacją widowisk plenerowych, na pograniczu różnych dziedzin sztuki. Teatr przyjął alternatywną formę realizowania spektakli teatralnych: najpierw rodzi się wizja plastyczna, natomiast scenariusz i reżyseria pozostają w tle (lecz nie są pomijane). Wpisuje się w ten sposób w charakterystyczny dla Polski nurt teatru plastycznego. Dzięki rozmachowi realizowanych działań, widzowie przenoszą się w inną przestrzeń, którą budują dla nich twórcy.

Grupa skupia artystów różnych dziedzin związanych z teatrem, dzięki czemu współpracuje też z innymi instytucjami i formacjami. Od niedawna również prowadzi działalność edukacyjną.

Centrum Zjawisk Teatralnych to nowe pole do unikatowych prezentacji, pokazów i działań edukacyjnych na pograniczu teatru i sztuk pięknych. Miejsce ma pełnić rolę swoistego parasola umożliwiającego młodym i niezależnym artystom realizację twórczych eksperymentów.

CZT to przestrzeń o powierzchni ok.1000m2. na którą składa się część do prezentacji spotkań i widowisk, pomieszczenie do modelowania i prac konstruktorskich, pracownia kostiumologiczna oraz miejsce do prowadzenia zajęć warsztatowych. Wśród artystycznych partnerów Centrum Zjawisk Teatralnych znajdziemy m. in. Teatr Porywacze Ciał, Teatr Fuzja, Trzeci Teatr, czy Teatr Ba-Q. Trio Targanescu to muzyka sytuująca się na przecięciu folku, kameralistyki rockowej, improwizacji i muzyki obrazowej. Zespół tworzą: Katarzyna Klebba (skrzypce, altówka), Paweł Paluch (fagot, kontrafagot, surna, instrumenty klawiszowe), Arnold Dąbrowski (fortepian, instrumenty klawiszowe) - wszyscy są absolwentami Poznańskiej Akademii Muzycznej i od lat tworzą oprawę muzyczną do spektakli i wydarzeń parateatralnych w Polsce i na świecie.

Spotkanie otworzy Anna Michałowska

Zobacz ak30.pl/