a

Koncert zespołów Micromelancolie, Skinny Girls i WIDT

2015-03-28 ( sobota )
21:00
Las, ul. Małe Garbary 7a, Poznań

Kategoria: Muzyka

Micromelancolié
Mikromelancholie to zapętlone struktury uzyskane z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych.
Mikromelancholie to płyty i kasety wydawane na całym świecie w wytwórniach takich jak: Aurora Borealis, BDTA, Black Horizons, Metaphysical Circuits, MonotypeRec, Wounded Knife czy Zoharum.
Mikromelancholie to Robert Skrzyński, który miał okazję prezentować swoją twórczość na festiwalach: Canti Illuminati, CoCArt, Re:source, Restytucje, Tauron Nowa Muzyka, WRO - Media Art Biennale, Wrocław Industrial Festival.
Skinny Girls (girlgaze, dreamdrone, embient, outsider muzak, wpierdol) M.Sławski nie lubi właściwie niczego i nigdy się nie uśmiecha, ale tak właściwie to chce dobrze. "Ultraviolence" Lany Del Rey to jedna z jego ulubionych zeszłorocznych płyt. Sam gra pretensjonalne, nudne kolaże o miłości w czasach post-kultury. Chude dziewczyny i grube jointy, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, daleko z betonu świat. "Egzystencjalny smutek młodzieży z ambicjami artystycznymi
przepuszczony przez życie codzienne w popkulturze. Niepokój śmierci w cynicznym świecie licytacji na znanie najfajniejszych zespołów." -
Małgorzata Halber o "Because You're Worthless", drugim albumie Skinny Girls.
WIDT
Projekt audiowizualny zrodzony z inicjatywy dwóch sióstr - Antoniny Nowackiej (muzyka/wideo) oraz Bogumily Piotrowskiej (wizualizacje na zywo). Przy użyciu niekonwencjonalnych środków powstają kompozycje w całości improwizowane o niedookreślonym charakterze, gdzie surowość struktur łączy się z organicznością ludzkiego głosu. Otwarta forma pozwala odbiorcy być zarówno świadkiem jak i współtwórcą aktu performatywnego.
Wstęp 10zł.