Chrystus na krzyżu

"Bóg i dziewczyna" - wystawa ADU Ady Karczmarczyk

2016-02-05 ( piątek ) – 2016-02-29 ( poniedziałek )
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

"Bóg i dziewczyna" to wystawa prezentująca prace ADU, Ady Karczmarczyk, artystki multimedialnej, performerki, blogerki, kompozytorki i piosenkarki, która, jak pisze na swoim blogu, w swojej twórczości stara się łączyć trzy niespajalne, walczące ze sobą światy: popkultury, sztuki i duchowości. Artystka opisuje wystawę "Bóg i dziewczyna" jako prezentującą te jej prace, które wykonane zostały pod wpływem zachodzącej w niej przemiany duchowej. Pokaz jest zapisem drogi do nawrócenia zobrazowany nowoczesną sztuką o intencjach ewangelizacyjnych i opisami burzliwego toru myślowego, który towarzyszył jej na drodze konwersji.

Na wystawę "Bóg i dziewczyna" złożą się prace, które nie były jeszcze pokazywane w Poznaniu, a których prezentacja w ramach jednej wystawy ma także na celu zbadanie i prześledzenie ewolucji twórczej towarzyszącej specyficznej sytuacji nawracania się młodej osoby w dzisiejszej rzeczywistości.

Ada Karczmarczyk (ur. 1985) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Komunikacji Multimedialnej (Intermedia). Laureatka wielu konkursów: Doliny Kreatywnej, Kanonu Twórców oraz Spojrzeń 2015 Nagrody Fundacji Deutsche Bank. Uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych wystaw. W 2010 odbyła rezydencję artystyczną w Nowym Jorku. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Zobacz www.arsenal.art.pl/aktualnosci/?akt=11608