LUXTORPEDA

Koncert zespołu Luxtorpeda - premiera płyty "Mywaswynas"

2016-04-01 ( piątek )
19:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Muzyka

Support: Chupa oraz Cuba De Zoo

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów "Niezalogowany", "Autystyczny" i "Za wolność".

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu.

W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pisma "Teraz Rock", gdzie została uznana za najlepszy zespół roku, płytę roku, przebój roku, teledysk roku i nadzieję roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody Fryderyki za 2011r.  W maju 2012 r. ukazała się druga płyta zespołu pt. "Robaki". Po miesiącu sprzedaży album uzyskał miano "złotej płyty", a utwór "Wilki Dwa" był 9 razy na pierwszym miejscu w prestiżowym notowaniu listy przebojów Polskiego Radia Programu III.

Członkowie:

Litza - głos, gitara
Hans - głos
Drężmak - gitara, głos
Kmieta - bas, głos
Krzyżyk - perkusja, głos
------------------------------------------------
Cuba de Zoo - jedno z najlepiej brzmiących TRIO w kraju. Szczególnie dowodzą tego ich nizwykle energetyczne koncerty. Utwory Cuba de Zoo często goszczą na antenach stacji radiowych Trójki, Jedynki, RDC, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn i wielu innych. Zespół stanowi TRIO i stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Udało się to bardzo w przypadku debiutanckiego albumu "Rozkaz", oraz kolejnej, dojrzalszej płycie "Trucizna". Na wiosnę 2016 zespół zapowiada premierę trzeciego albumu "Ciałokształt".
------------------------------------------------
Bartosz "Chupa" Zawadzki - to poznański wokalista rockowy, który dał się poznać jako frontman zespołów Bare Assed, The Old Cinema, NoNe, a także jako regularny gość w utworach grup Pięć Dwa i Deep X Bobson. Skutecznie przekrzyczał też wszystkich w drugiej edycji The Voice of Poland. Teraz rozpoczyna drogę solową wydając polskojęzyczną płytę "Roxxx" pełną rockowych uzależniających hitów.

To nie jest primaaprilisowy żart. Poznański koncert LUXTORPEDY odbywa się w dzień premiery ich nowej, czwartej płyty!

Bilety: przedsprzedaż 39 zł, w dniu koncertu 45 zł.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

oprac.LT

Bilety dostępne w: