plakat

Nostalgia Festival Poznań 2016

04.11 – 06.11.2016

Tegoroczna edycja festiwalu Nostalgia poświęcona twórczości polskiego kompozytora Mikołaja Henryka Góreckiego odbędzie się między 4 a 6 listopada. Polski kompozytor przeszedł twórczą przemianę. Porzucił fascynację awangardą lat 50. i 60., która otworzyła mu drogę na scenę "Warszawskiej Jesieni" i "polskiej szkoły kompozytorskiej". Nie rezygnując z najnowszych technik kompozytorskich XX-wieku, zwrócił się ku wartościom z pozoru już z dawna wyeksploatowanych - pełnych prostoty zwrotów melodycznych, konsonansowej harmoniki, intensywnej dynamiki i ekspresji.

Organizatorzy zapraszają już teraz na trzy dni festiwalu poświęcone w pełni muzyce Góreckiego, nie zabraknie kontekstów do spotkań, rozmów, pokazów filmowych, prezentacji koncertów. Jak co roku, do udziału w wrasztatch z Fundacją Meakultura zapraszamy młodych krytyków muzycznych, którzy pod okiem specjalistów będą wsłuchiwać się w muzykę kompozytora, któremu dedykowana jest Nostalgia.

Na wieczór koncertowy odbywający się w ramach Nostalgia Festival Poznań 2016 w Kościele oo. Jezuitów obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44, Poznań) od 24 października.

Jedna osoba może zgłosić zapotrzebowanie na pojedynczą wejściówkę.

Osoby spoza Poznania, które dokonają rezerwacji bezpłatnych wejściówek drogą mailową: office@malta-festival.pl, otrzymają potwierdzenie ze szczegółowymi informacjami o odbiorze. Liczba bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.

Na pokazy filmowe oraz spotkanie wstęp jest wolny.

Wiecej informacji

Program festiwalu.

oprac.LT

akt.sw

Zobacz nostalgiafestival.pl/pl