plakat

Wystawa fotografii Elżbiety Orhon-Lerczak - Dajmy twarzom przemówić

25.10 – 04.12.2016

Wystawa w ramach obchodów 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wernisaż odbędzie się  we wtorek, 25 października, o godzinie 16.00 w holu wschodnim MTP.

"Dajmy twarzom przemówić" to zbiór fotografii, które powstały w latach 1987-2003 w ramach współpracy Pani Elżbiety Orhon-Lerczak z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Zdjęcia przedstawiają gości, którzy odwiedzali wydarzenia organizowane przez Targi. Wśród nich m.in. Adam Hanuszkiewicz, Ewa Minge, Jerzy Antkowiak, Aleksander Kwaśniewski i Księżna Matylda belgijska (obecnie królowa Belgów).

- W czasach mojego dzieciństwa każdy mały poznaniak chciał mieć dwa obowiązkowe zdjęcia: jedno koło armaty przy schodach na Cytadelę, drugie - pod Iglicą pawilonu nr 11 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jestem szczęśliwą posiadaczką obu tych fotografii, a jedna z nich dokumentuje mój pierwszy zapewne pobyt z rodzicami na terenach targowych we wrześniu 1962 roku. Nie przypuszczałam wówczas, że w roku 1987 rozpocznę - jako fotograf - współpracę z MTP, która potrwa do 2003 roku - mówi autorka.

Wystawa będzie prezentowana w holu wschodnim MTP do 4 grudnia.

Wstęp jest bezpłatny.

Wystawa czynna:

  • w czasie trwania targów w godzinach ich otwarcia
  • poza okresem targowym - od wtorku do soboty w godz.  14.00-18.00.