Maciek Balcar

Maciek Balcar - koncert

2017-02-21 ( wtorek )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

To już siódma trasa Maćka Balcara, który konsekwentnie na początku roku rusza w ogólnopolskie tournée. W tym roku będzie to także okazja do świętowania nowego wydawnictwa artysty - w lutym ukaże się piąty album artysty - "Znaki".

Już w lutym artysta odwiedzi kolejne miejscowości, ponownie pokazując, że ma jeszcze wiele do przekazania publiczności. Koncerty artysty spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenoszą ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem Maćka.

Jego mocno podszyte folkiem kompozycje mają się nijak do stereotypowego wyobrażenia o tzw. męskiej muzyce, ale na scenie sprawdza się świetnie. Przepełnia je nostalgia, poetycki dramatyzm, plamy klawiszy i pełen emocji wokal artysty. Wachlarz własnych inspiracji poszerzył o doświadczenie swoich muzyków i tak o to na scenie zebrał wybitne osobistości:

Jan Gałach (skrzypce) - multiinstrumentalista, grający gościnnie z zespołem Dżem, Leszkiem Winderem, a również w swoim autorskim zespole Jan Gałach Band,

Krzysztof "Flipper" Krupa (instrumenty perkusyjne) - występuje wraz z Anią Wyszkoni,

Maciej Mąka (gitary) - na co dzień grający z Agnieszką Chylińską, Ryszardem Rynkowskim czy Edytą Górniak,

Piotr "Quentin" Wojtanowski (gitary basowe) - na stałe współpracuje z Renatą Przemyk.

Koncerty Maćka to bogactwo doznań, ograniczenia muzyków nie istnieją, a głos Maćka brzmi jak dzwon. W trakcie występów panuje fantastyczny, pogodny klimat, a widownia zostaje wciągnięta w interakcję z artystami. Poetyckie klimaty, dynamiczne, przebojowe wersje. Znajdziemy tu wykonania wybitne, a cała akustyczno-koncertowa otoczka sprzyja naturalnemu obiorowi płynących, z tej muzyki, emocji.

bilety - 40 zł, 50 zl.

_

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
akt.LT opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/