a

Koncert zespołów - PWS, BAPU, Diesel Hangovers

03.12.2017
19:00

Ze strony Organizatora:

PRZED WSCHODEM SŁOŃCA- formacja z Poznania, prezentująca bogaty materiał autorski. Muzyka zespołu oscyluje wokół gatunków: rock, ska, reggae, punk.
ENERGIA i POZYTYWNA ATMOSFERA wypełnia każdy ich koncert. Dzięki indywidualności muzyków, którzy razem tworzą wybuchową mieszankę, utwory PWS-u zapadają w pamięci i sercach ludzi.
To co prezentuje PWS trafia do szerokiego grona odbiorców. Spójność aspektu muzycznego i lirycznego kształtuje wyjątkowość PWS-u. Niezwykle klarowne połączenie sekcji dętej i rytmicznej buduje niepowtarzalny klimat twórczości zespołu. Taneczne utwory wprowadzają odbiorców w świat niezapomnianych i pozytywnych wibracji.

DIESEL HANGOVERS to Jarek Szczeciński, Grzesiek Marusza i Filip Postaremczak. Spotkali się w 2013, ale za wspólne działanie, tak na poważnie zabrali się stosunkowo niedawno. Każdy z nich jest z trochę innej muzycznej bajki; każdy z nich z innym temperamentem i inną wrażliwością; każdy z nich słuchał w dzieciństwie czegoś innego. Razem tworzą potężny mix energii gitarowej i melodii, lepszy niż większość tego, co udało ci się usłyszeć w radio w ostatnich latach.

BAPU- zespół powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku w Gnieźnie. Luźna propozycja wspólnego grania szybko przerodziła się w poważniejszy projekt.
Jako zespół ska, ciągle szukając własnego gatunku, mieszali rytmy. Patchanka typowe dla Mano Negra z elementami punk rocka czy reggae, czasami okraszając bałkańskimi i klezmerskimi dźwiękami. Nie bez znaczenia są również teksty.
26.02.2014 r. wydali swoje pierwsze demo, którego premiera miała miejsce w audycji AlterPyra na antenie Radio Afera.
Na swoim koncie mają rekomendacje Przeglądu Regionalnego FAMA 2012 oraz półfinał Rest Music Festival 2012. Ciekawym doświadczeniem było również zagranie koncertu w niemieckim Luckenwalde.
Zespół jest również finalistą 8 edycji "MUST BE THE MUSIC - Tylko muzyka".
1 sierpnia 2015 roku zespół zagrał koncert na 21'Woodstock Festival (Pokojowa Wioska Kryszny) gdzie odbyła się premiera debiutanckiej płyty "NA PRZEKÓR".

Wstęp 15 zł (płatne na wejściu).

_

opr.LT

Baner