Yarosh Organ Trio

Yarosh Organ Trio, ft. Katarzyna Mirowska - koncert

2018-01-11 ( czwartek )
19:30
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Jedna z najciekawszych na polskiej scenie formacji jazzowych wystąpi z towarzyszeniem uzdolnionej wokalistki Katarzyny Mirowskiej.
" (...) Jest w tym świeżość podparta pełną współpracą składu: niezależnie, czy to szybszy "Summer Trip", czy spokojna "Kołysanka", słychać muzyczną demokrację. Płyty grup jazzowych, których liderami są perkusiści, to na naszej scenie raczej rzadkie sytuacje. Tym bardziej warto sięgnąć po krążek i przekonać się co przez wielu uważany za "muzyka tła" artysta ma do powiedzenia. A ma dość sporo." Rafał Zieliński, Gazeta Wyborcza, Wrzesień 2016

Trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje własną muzykę. Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi zrejestrował debiutancki album z początkiem 2016 roku. Nowo powstały album trzech utytułowanych muzyków miał swoją premierę jesienią 2016r. i od tamtej pory muzycy koncertują promując ich muzykę. Niecodzienne na polskich scenach jazzowych organy Hammonda nadają charakterystycznego kolorytu brzmienia zespołu. Nie brak w tym brzmieniu bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość. Repertuar tria to pełen wachlarz barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść.

Od kwietnia 2017, trio koncertuje również poszerzone do kwartetu o osobę Katarzyny Mirowskiej. Charyzma i zaangażowanie tej utalentowanej wokalistki, niezwykle harmonijnie wpisują się w estetykę muzyki tworzonej przez trio. Kompozycje Jarosza opatrzone tekstami Mirowskiej czynią cały repertuar niezwykle przystępny i jeszcze bardziej interesujący.

Bilety - 35 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/