plakat

Ach, ta miłość! - koncert zespołu Arete

2018-02-12 ( poniedziałek )
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108A, Poznań

Koncert "Ach, ta miłość!" to walentynkowa propozycja Arete. W poniedziałkowy wieczór wybrzmią utwory o miłości z trzech dotąd wydanych płyt i wraz z najnowszymi kompozycjami stworzą wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę koncertu. Arete przyzwyczaiło już swoją publiczność do muzycznych niespodzianek i w tym roku w Domu Kultury pod Lipami zespół zapowiada premierowe wykonanie najnowszej piosenki o miłości! W Domu Kultury zespół wystąpi w pełnym składzie: Jerzy Struk - słowa, muzyka, śpiew, Katarzyna Kasprzak - śpiew, Agnieszka Kargulewicz - skrzypce, Maria Bogawska - skrzypce, Romuald Andrzejewski - piano i aranżacja oraz Przemysław Hałuszczak - gitara i harmonijka ustna.

Zespół Arete powstał w marcu 2010 roku. Tworzą go poznańscy artyści, wykonujący autorską piosenkę literacką, którą przeplatają z elementami innych rodzajów muzycznych, bo tego co w duszy gra nie można zamknąć w sztywnych ramach i ustalonych gatunkach.. Grupa wykonuje kompozycje, do których słowa i melodie tworzy lider zespołu - poeta Jerzy Struk.
Do tej pory artyści nagrali trzy płyty: Pierwszy Promień (2010), Wędrujemy (2012) oraz Niech życie trwa! (2015). Ich twórczość zaprasza w podróż przez tajemnicze i fascynujące krajobrazy życia... Pięćdziesiąt różnorodnych kompozycji to czuły bilet do krainy łagodności, okraszony dynamiczną, olbrzymią dawką optymizmu, który splata ze sobą miłosne wyznanie, szalony blues, modlitwę, patos zmieszany z żartem, humor z nostalgią - jednym słowem wszystko to, co daje nam sztuka.Tytułowy utwór drugiej płyty Wędrujemy dotarł do I miejsca "Listy z Mocą" radia RDN i zajął 18 razy pierwsze miejsce. Piosenka ta weszła na sam szczyt również Łagodnej Listy Przebojów Radia Aspekt, a w sierpniu 2016 roku zwyciężyła w plebiscycie ZIELONA SETKA Radia Aspekt. Na liście Przebojów Radia Chicago najwyższą lokatę otrzymała piosenka otwierająca drugą płytę zespołu: Bądź motylem.

Bilety 230 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu do nabycia w ODK Pod Lipami lub na biletyna.pl.